صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

دبیر ستاد مقابله با كرونا در ورزش در گفتگو با رادیو ورزش: احتمال تعطیلی مجدد لیگ فوتبال ایران

برنامه «صبح و ورزش» شنبه 14 تیر در گفتگو با فرهاد مرادی، دبیر ستاد مقابله با کرونا در ورزش به بررسی وضعیت نه چندان به سامان بهداشت و رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری لیگ های فوتبال پرداخت.

1399/04/14
10:08

به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد مرادی، دبیر ستاد مقابله با کرونا در ورزش در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی باشگاه ها برای حضور در رقابت های لیگ گفت: از طرف ستاد مقابله با کرونا در ورزش دستورالعمل ها تدوین و چک لیست هایی نیز تنظیم شده اند. با توجه به حساسیت های لیگ فوتبال و با در نظر گرفتن جنبه های مختلف سلامتی و نیز ضرورت ادامه زندگی با حضور ویروس کرونا تمام تلاش ما براین بود که به نحوی بتوانیم راه حلی برای ادامه رقابت ها پیدا کنیم.
وی ادامه داد: ما افسرهای مراقب سلامت را با لباس های متحدالشکل و آیدی کارت در تمرینات و مسابقات حاضر کردیم. تمام دستورالعمل ها با رایزنی وزارت بهداشت تنظیم و بروزرسانی شد. به جرات می توان گفت دستوالعمل ما از تمام دستورالعمل های کشورهای مطرح در فوتبال مثل لیگ جزیره، بوندسلیگا و ... قوی تر است چون با توجه به نیازها و شرایط خودمان نوشته شده است.
مرادی تاکید کرد: بخشی که به ما مربوط می شود نظارت بهداشتی است. تصمیم نهایی با سازمان لیگ است که چه تمهید و جریمه ای برای تیم های متخلف در نظر بگیرد. طیفی از تخلفات در نظر گرفته می شود و به آنها نمره دهی می شود و اگر اثرگذاری یک تخلف به شکلی باشد که به سرنوشت سلامت آسیب بزند؛ تمهیدات سلامتی که به عنوان تنبیه در نظر گرفته می شود را جدی تر اجرا می کنیم و اگر نه به تذکر دادن بسنده می شود.
مرادی در پاسخ به اینکه آیا احتمال تعطیلی لیگ فوتبال وجود دارد به رادیو ورزش توضیح داد: ما با افزایش ابتلا و مرگ و میر در کشور مواجه هستیم و این موضوع باید توجه ما را جدی تر کند. قطعا موضوع تعطیلی لیگ در دستورالعمل ها هم پیش بینی شده و اگر لازم باشد بصورت مقطعی و برای یک تیم خاص هم اتفاقی می افتد. همچنین اگر بیشتر از 25% تیم مبتلا باشند. کل تیم به قرنطیه خواهند رفت.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در ورزش تصریح کرد: اگر بر فرض این ویروس تا 7 سال دیگر هم باقی بماند باید چارچوب های بهداشتی را طوری در نظر بگیریم که کل ورزش تعطیل نشود.
وی به عنوان آخرین تاکیدات ستاد مقابله با کرونا در ورزش توصیه کرد: سلامت یک جنبه ندارد و علاوه بر مسائل جسمی جنبه های روانی هم دارد. نباید امنیت خاطر خود و خانواده و جامعه را به خطر انداخت. از طرفی این امنیت جنبه اقتصادی هم پیدا می کند و با در خانه ماندن و لطمه زدن به اقتصاد خانواده و مملکت نیز سلامت به مخاطره می افتد. بنابراین باید به بهترین نحو پروتکل های بهداشتی را رعایت کرد تا مجبور نشیم به حالت تعطیلی عمومی بازگردیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای محمد درخشنده و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش