صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

کارشناس داوری: اخراج رضاوند صحیح بود/ داور به اشتباه پنالتی گرفت

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 12 مرداد، در گفتگو با حیدر سلیمانی، کارشناس داوری به بررسی دیدار شب گذشته استقلال و سپاهان پرداخت.

1399/05/12
08:25

به گزارش رادیو ورزش؛ حیدر سلیمانی، کارشناس داوری، در خصوص بازی استقلال و سپاهان و دریافت کارت قرمز توسط رضاوند به برنامه "صبح و ورزش" گفت: بیژن حیدری علی رغم مصدومیتی که پشت سر گذاشت، هفته قبل خیلی خوب قضاوت کرده بود؛ اما به نظرم دیشب تمرکز لازم را نداشت. رضاوند دقیقه 38 بازی تکلی می زند که همراه با بی احتیاطی و بی پروایی بود و مستحق کارت زرد بود. در این صحنه داور به درستی به وی کارت زرد داد. در ادامه، حدود 6،7 دقیقه بعد همین بازیکن با دست به صورت نورافکن ضربه می زند و کارت دومی که به او تعلق گرفت، کاملاً صحیح بوده و اخراج وی بدون هیچ شائبه ای درست بوده است.
وی، در مقابل این گفته که در صحنه پنالتی که استقلال گرفت، سپاهانی ها معتقدند نه تنها شایان مصلح خطا نکرده، بلکه دیاباته روی مصلح خطا کرده است، اظهار داشت: بنده هم با سپاهانی ها هم نظر هستم. حیدری از صحنه دور بود و به خاطر عمود بودن به صحنه نتوانست خطا را به درستی تشخیص دهد. در تصاویر تلویزیونی و زوایای دیگر کاملاً‌ مشخص است که دیاباته با پا و دست روی شایان مصلح خطا می کند و داور اشتباهاً پنالتی اعلام می کند. تمرکز این داور شاید به خاطر صحنه اخراج، تحت تأثیر قرار گرفته بود و چنین پنالتی را برای استقلال گرفت.
این کارشناس داوری، افزود: در دقیقه 85 یکی، دو صحنه جزئی در محوطه جریمه استقلال پیش آمد. مدافع استقلال با تکل صحیح توپ را زد؛ اما سپاهانی ها معتقد بودند که روی مهاجم آنها خطا شده و داور باید اعلام پنالتی می کرد که این صحیح نبود.
سلیمانی، در پاسخ به این پرسش کارشناس رادیو ورزش که به قضاوت حیدری چه نمره ای می دهید، تصریح کرد: با توجه به اینکه اشتباه تأثیرگذار و مستقیم روی گل استقلال داشت، باید به وی نمره 7 بدهیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش