صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مسعود مرادی در گفتگو با رادیو ورزش: نقش VAR در تصحیح اشتباهات داوری

برنامه «صبح و ورزش» دوشنبه 13 مرداد در گفتگو با مسعود مرادی، ناظر داوری فوتبال و از پیشکسوتان این عرصه به موضوع اشتباهات داوری و نقش تکنولوژی VAR در برطرف کردن چنین مشکلاتی پرداخت.

1399/05/13
09:37

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود مرادی، داور فوتبال در خصوص اتفاقاتی که اخیرا در داوری ها رخ داده توضیح داد: راهکارهای متعددی برای بهبود روند داوری کشورمان وجود دارد. در ابتدا بحث آموزش مطرح می شود که زمینه رشد و ترقی داوران را فراهم می کند. علاوه بر این داورهای ما باید سعی کنند حاشیه های فضای مجازی را کنار بگذارند. از طرفی باید برای داوران اصل تنبیه و تشویق در نظر گرفته شود تا برای آنها ایجاد انگیزه کند و همچنین آنان با دقت بیشتری مراقب قضاوت های خود باشند.
مرادی درباره تاثیر ورود تکنولوژی VAR در کاهش اشتباهات داوری نیز اظهار کرد: برای ورود این تکنولوژی باید آموزش های لازم به افراد داده شود. قطعا وجود این امکانات به رفع اشتباهات سهوی کمک زیادی خواهد کرد. ضمن اینکه فرهنگ استفاده از چنین فناوری هایی در میان همه ورزشکاران و هواداران و ... جا افتاده و استقبال خوبی از آن صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: داوران ما از قشر تحصیلکرده و زحمتکش فوتبال هستند و وارد حاشیه کردن آنها و تهمت زدن به ایشان که رشوه گرفته اند و یا تبانی کرده اند؛ کار درستی نیست و برازنده شان داوری کشورمان نیست.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش