صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مدیر روابط بین الملل كمیته المپیك در گفتگو با رادیو ورزش؛ تلاش همه جانبه مسئولان ورزش برای دستیابی سوریان به کرسی جهانی

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 14 مرداد با فرید فتاحیان، مدیر روابط بین الملل کمیته المپیک، درباره راهکارهای دستیابی به کرسی جهانی و اقداماتی که برای حمید سوریان انجام شده به گفتگو پرداخت.

1399/05/14
11:17

به گزارش رادیو ورزش؛‌ فرید فتاحیان، مدیر روابط بین الملل کمیته المپیک، در خصوص اقدامات لازم جهت کسب کرسی بین المللی به برنامه "صبح و ورزش" گفت: برای دستیابی به پست های بین المللی، شرایط خاص و پیچیده ای وجود دارد و چندین عامل باید فراهم شود تا بتوانیم یک پست خوب و قابل اعتنا در سطح جهان یا آسیا بدست بیاوریم. قدرت سیاسی و اقتصادی، میزبانی های مسابقات آسیایی، جهان و المپیک، میزبانی مجامع عمومی در سطح آسیا یا هیأت رئیسه های مختلف، داشتن ارتباطات دوستانه با رؤسا و اعضای ذی نفوذ در کنفدراسیون ها و فدارسیون های بین المللی و همچنین قدرت و جایگاه آن ورزش خاص در کشور می تواند مثمرثمر باشد. نقش فدراسیونها، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه حضور شخصی مثل دکتر علی نژاد در وزارت ورزش به عنون معاونت ورزش کشور خیلی مؤثر بوده است، افزود: دید وی به بین الملل است و در کمیته ملی المپیک به عنوان رئیس کمیسیون بین الملل فعالیت می کند. آیین نامه ای هم درنظر گرفته و به فدراسیون ها ارسال شده که چگونه می توانند از کمک های وزارت ورزش برای دستیابی به کرسی های بین المللی یا نگهداشت آنها استفاده کنند.
فتاحیان، در پاسخ به این پرسش مجری رادیو ورزش که برای حمید سوریان و دستیابی به کرسی اتحادیه جهانی کشتی چه اقداماتی صورت گرفته است، بیان کرد: سوریان از قهرمانان خوب کشتی است. او در کارنامه خود 6 مدال جهانی طلا و نیز طلای المپیک را دارد و این کار را خیلی راحتتر می کند. فدارسیون ها به حق کار زیادی انجام داده اند. کمیته ای برای این مسئله تشکیل شد و دکتر علی نژاد بسیار استقبال کرد. با همفکری که انجام شد، راه هکارهای مختلف را مدنظر قرار دادیم. در نهایت تقسیم کاری صورت گرفت که فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک باید چه کارهایی انجام دهند و وظیفه وزارت ورزش در این راستا چه خواهد بود. خوشبختانه در این جلسه به نتایج خوبی هم رسیده ایم. امیدوارم که سوریان را در جمع هیأت رئیسه فدارسیون جهانی کشتی داشته باشیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش