صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

امیر میرزائیان در گفتگو با رادیو ورزش: پیش بینی هفته های پایانی لیگ

برنامه «صبح و ورزش» چهارشنبه 15 مرداد در گفتگو با امیر میرزائیان، مربی با سابقه کشورمان در خصوص تحلیل هفته های پایانی لیگ برتر فوتبال ایران به گفتگو پرداخت.

1399/05/15
10:49

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر میرزائیان مربی فوتبال در خصوص سه هفته ای که از بازی های لیگ برتر باقی مانده است؛ اظهار کرد: اولین موضوعی که در هفته های پایانی می تواند اثرگذاری زیادی داشته باشد؛ آرامش و تمرکز در تیم است و مربیان و کادر فنی باید تیمشان را تحت کنترل داشته باشند تا هیجان و استرس را از بازیکنان خود بگیرند و بتوانند به فرامین تاکتیکی بخوبی عمل کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به مشکلاتی که کرونا برای بازیکنان برخی تیم ها بوجود آورده؛ ممکن است تیم های دیگر هم با چنین مشکلی روبرو شوند. در صورتی که اتفاق خاصی نیافتد با نگاهی به بالای جدول پیش بینی می شود که استقلال شرایط خوبی داشته باشد زیرا با دو تیم انتهای جدولی روبرو خواهد بود. البته آن دو تیم هم برای جلوگیری از سقوط بازی سختی را برای استقلال فراهم می کنند. برای تراکتورسازی هم چنین شرایطی وجود دارد و با شاهین ته جدولی بازی دارد. در هفته های پایانی تیمی که در حال سقوط است با انرژی مضاعف بازی می کند و اتفاقات پیش بینی نشده هم رخ خواهد داد.
میرزائیان تصریح کرد: یکی از ارکان موفقیت تیم استقلال در سه هفته اخیر فرهاد مجیدی است که می تواند با رفتاری حرفه ای و با تجربه تر حس آرامش را به بازیکنانش منتقل کند تا با آرامش بیشتری در این سه بازی هم موفق باشند.
کارشناس فوتبال ادامه داد تیم سپاهان نیز از شانس خوبی برخوردار است. علاوه بر این بازی عقب افتاده فولاد و نفت مسجد سلیمان هم می تواند اثرگذار باشد. اگر فولاد با نتیجه خوبی از این بازی بیرون بیاید؛ قطعا پیش بینی ها در هفته های آینده سخت تر می شود ولی اگر در این بازی نتیجه نگیرد شانس تراکتور، استقلال و سپاهان نسبت به شهرخودرو و فولاد برای کسب سهمیه بیشتر خواهد بود.
وی درباره رقابت نزدیک بین تیم های انتهای جدولی و حساسیت دقت در داوری بین آنها توضیح داد: تیم های با امتیاز 28 و 29 راحت تر است و بنظر ماشین سازی و سایپا می توانند در لیگ برتر بمانند ولی شاهین آخرین فرصت را دارد و در صورت نگرفتن امتیاز سقوط خواهد کرد. از طرفی پیکان، پارس و گل گهر فشردگی زیادی دارند. در اینجا نفت مسجد سلیمان نقش زیادی در سقوط و صعود تیم ها دارد و کار مهدی تارتار و بازیکنانش سخت می شود و بیشتر نگاه ها به این تیم است. تیم تارتار به جمع 4 تیم لیگ حذفی راه پیدا کرده است و شاید به دنبال کسب سهمیه از طریق جام حذفی باشند. پس باید نگاه حرفه ای تری به این تیم داشت و حتی یک گل و یک امتیاز برای بازی های هفته آینده اثرگذار است.
تیم شاهین اگر در اولین بازی پیش رو نتیجه خوبی نگیرد می تواند جز اولین سقوط کنندگان باشد. تیم پیکان هم در بازی با نفت مسجد سلیمان آخرین فرصت را دارد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش