صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سلیمانی: اشتباه بینادی فر در بازی استقلال و سپاهان تأثیرگذار بود

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 21 مرداد در گفتگو با حیدر سلیمانی، کارشناس داوری به تحلیل داوری دیدار استقلال و سپاهان پرداخت.

1399/05/21
09:01

به گزارش رادیو ورزش؛ حیدر سلیمانی، کارشناس داوری، در تحلیل داوری بازی استقلال و سپاهان اظهار کرد: داوری استقلال و سپاهان، دو نیمه کاملاً‌متفاوت داشت. در نیمه اول، داور بازی تمرکز لازمه را نداشت و نیمه دوم با دقت و تمرکز بیشتری قضاوت کرد. 4 صحنه در نیمه اول وجود داشت. یکی دقیقه 6 بازی بود که قاعدی در مصاف با شایان مصلح سرنگون شد و یک شبیه سازی محض بود. استقلالی ها اعتقاد به پنالتی داشتند که داور به درستی ادامه بازی داد.
وی ادامه داد: قاعدی همین شبیه سازی را باز هم در مصاف با شایان مصلح در دقیقه 49 انجام داد؛ جاییکه داور به اشتباه اعلام پنالتی کرد. شایان مصلح خطایی روی قاعدی مرتکب نشده بود؛ چراکه حتی قبل از اینکه دستش به پشت قاعدی برسد و لمس کند، قاعدی سرنگون شدنش را شروع کرده بود. در واقع یک شبیه سازی کاملاً‌حرفه ای بود و با زیرکی تمام توانست پنالتی را از داور بگیرد.
دقیقه 32 بازی، یک اتفاق بین رضاوند و شایان مصلح رخ داد که داور به اشتباه به شایان مصلح اخطار داد.
سلیمانی، در پاسخ به این سوال که در همین صحنه شایان مصلح ران پایش را نشان می داد که جای استوک های بازیکن استقلال رویش بود، آیا این صحنه نمی توانست منجر به اخطار یا اخراجی شود، بیان کرد: اخطار که باید می داد؛ اما اخراج نه؛ زیرا پایش را نگذاشت و کشیده شد. کشیده شدن پا شدت خطای لازم را ندارد و ما در قانون بازی خطای شدید داریم.
این کارشناس داوری همچنین اظهار کرد: در دقیقه 40 بازی برخوردی بین کی روش استنلی و بازیکن استقلال اتفاق افتاد که استقلالی ها اعتقاد داشتند کی روش استنلی باید اخراج می شد؛ ولی باز اینجا خطای شدید رخ نداده بود. یک خطای بی احتیاطی بود که داور به درستی اخطار داد.
در نیمه دوم داور یک مقدار تمرکز بیشتری داشت و بازی را بهتر مدیریت کرد. بعضی از سپاهانی ها معتقد بودند گل دوم استقلال به دلیل اینکه برخوردی در آن وجود داشت، خطا باشد که خطایی نبود و داور به درستی ادامه بازی داد و منتج به گل شد.
وی در تحلیل عملکرد بنیادی فر در بازی استقلال و سپاهان اظهار داشت: به دلیل اینکه اشتباه تأثیرگذاری روی صحنه پنالتی داشت، نمره ضعیفی دریافت می کند و نمرات ضعیف بین 7 تا 7.5 است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش با اجرای حافظ کاظم زاده و کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش