صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سعادتمند در گفتگو با رادیو ورزش: کشتی و وزنه برداری استقلالی می شوند

برنامه «صبح و ورزش» چهارشنبه 22 مرداد در گفتگو با احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال به همکاری مشترک بین این باشگاه و فدراسیون کشتی و نیز وزنه برداری پرداخت و از اعزام مربیان به خارج از کشور برای طی کردن دوره های آموزشی خبر داد.

1399/05/22
09:57

به گزارش رادیو ورزش؛ احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص بکارگیری تیم های فوتسال شهرستانی با عنوان استقلال توضیح داد: ما حدود یک ماه و نیم پیش نامه ای به نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ارسال کردیم و طی جلسات حضوری از دوستانمان در سازمان لیگ فوتبال خواهش کردیم که برای خرید امتیاز ما در تهران مبلغی را پرداخت می کنیم تا یک امتیاز فوتسال را به باشگاه استقلال بدهید.
وی تاکید کرد: با ورود ما به لیگ برتر فوتسال به فوتسال ایران کمک بسیاری می شود و به پویا شدن لیگ کمک می کند. وعده داده شد که باید چند جلسه با اعضای هیئت رئیسه برگزار شود. اعضای هیئت رئیسه هم از مدیران لیگ برتری فوتسال هستند و آنها نیز مخالفت کردند. من نیز به شدت گلایه مند هستم. دلیل این کار را باید از خودشان پرسید.
سعادتمند ادامه داد: ما خواستیم در استان اصفهان و قم امتیاز فوتسال را بخریم اما مدیران ورزش و جوانان آنجا هم تمایلی نداشتند و ما هم به ایشان حق می دهیم. علیرغم اینکه مدیران عامل این تیم ها دیگر قصد تیمداری ندارند و قصد فروش دارند اما مقاومت های محلی وجود دارد که ما هم به آنها احترام می گذاریم و قید فوتسال را زدیم و انتظار داشتیم آنها به دنبال ما بیایند. ضمن اینکه ما برای تیم فوتسال هیچ اعتباری را از محل اعتبارات باشگاه پیش بینی نکرده بودیم و اعتباراتش را تا پایان فصل از محل حامیان مالی تامین کرده بودیم و این می توانست آورده خوبی برای فوتسال کشورمان باشد که متاسفانه عملی نشد.
سالها تک رشته ای بودن باشگاه های بزرگی مانند استقلال جای انتقاد دارد و این حرکت استقلال در رشته فوتسال گام رو به جلویی بود که عملی نشد اما باشگاه استقلال همچنان در پی مدیرعامل استقلال از تیمداری در دو رشته المپیکی در رادیو ورزش خبر داد و اظهار کرد: امروز ظهر با علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی و رئیس سازمان لیگ کشتی ایران و حامیان مالی جلسه ای برگزار خواهیم کرد و رسما اعلام می کنیم که کشتی ورزش اول کشور ما است و باید از آن حمایت کنیم. باشگاه استقلال هم در لیگ برتر تیمی را ارائه خواهد داد که شایستگی حضور در این لیگ را داشته باشد.
وی همچنین از همکاری این باشگاه با رشته دوم المپیکی ایران گفت و تاکید کرد: ما در رشته وزنه برداری هم با قدرت ظاهر می شویم و تیم خوبی را در لیگ برتر حاضر می کنیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال درباره خبر اعزام مربیان ایرانی به کشورهای آلمان، برزیل و کرواسی به رادیو ورزش گفت: ما با طهماسبی، مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان نشست های خوبی برگزار کردیم و با سفیران این سه کشور مذاکره کردیم. برای این طرح پیشنهاده ای را طراحی کردیم که کار بروی آن در باشگاه استقلال و امور بین الملل وزارت ورزش در حال انجام است و از جمله شاخص های آن تسلط به زبان و گذران دوره های مربیگری است.
سعادتمند افزود: در حال حاضر در 6 تیم لیگ برتری ما سرمربیان استقلالی در حال کار هستند و افرادی مثل مجتبی جباری، رضا حسن زاده، خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، پیروز قربانی و ... کسانی هستند که می توانند در آینده به فوتبال کشور کمک شایانی کنند. ما در تیم های پایه 5 رده سنی داریم که اگر با عنوان مدرسی که دوره های خاص بین المللی را دیده باشند؛ بتوانند در استعدادیابی و آموزش علم به روز ورزش دنیا کار کنند و آموزش بدهند دیگر نیازی به خروج ارز به خارج از کشور و بستن قراردادهای فاجعه با رقم های سنگین مربیان خارجی نیستیم. هدایت اینگونه مربیان و تعمیم دادن آنها به تیمهای بزرگتر قطعا کمک بزرگی به باشگاه استقلال و فوتبال ایران خواهد بود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش