صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

شانس تیمهای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

برنامه «صبح و ورزش» شنبه 15 شهریور در گفتگو با ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال به بررسی وضعیت تیم های ایرانی برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

1399/06/15
10:26

به گزارش رادیو ورزش؛ تا 9 روز دیگر تیمهای کشورمان باید در لیگ قهرمانان آسیا حاضر شوند. این در حالی است که استقلال وضعیت بغرنجی دارد و سپاهان هنوز مربی و در واقع کادرفنی ندارد.
بیژن ذوالفقارنسب، چهره سرشناس فوتبال کشورمان در خصوص میزان آمادگی تیمهای ایرانی برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما در شرایط بحرانی قرار داریم. زیرا به لحاظ برگزاری یکسری از مسابقات مهم در این سطح مشکلاتی داریم که ناخواسته به ما تحمیل شده است. چنانچه مشکلات مدیریتی و امکانات مورد نیاز تیمها را درنظر نگیریم و تنها به وجه مسابقات نگاه کنیم؛ در مرحله رفت مسابقات هر نماینده 2 بازی برگزار کرده که یک بازی از فصل گذشته باقی مانده و 3 بازی در مرحله برگشت باید انجام شود. در خوشبینانه ترین حالت طی 12 روز باید 4 بازی انجام دهیم.
ذوالفقارنسب تصریح کرد: برای داشتن چنین رقابتهای فشرده ای فرآیند بازسازی در علم تمرین وجود دارد که به آن ریکاوری می گویند و برای اینکار نیاز به متخصصی برای تجویز داروهای پاک و غذاهای ویژه است. برای جام جهانی فرانسه هم چنین وضعیتی برای ما پیش آمده بود که برای انتخاب سرمربی به محدودیت زمانی برخورده بودیم و آقای ایلیچ به ایران آمد و اولین خواسته این مربی سه ماساژور توانمند و در سطح بین الملل بود. زیرا تمرینات پرفشار بود و بازیکنان نیاز به ریکاوری داشتند.
وی در خصوص انتخاب سرمربی و خطر تغییر آن به هنگام تغییر مالکین باشگاه ها در خصوصی سازی تیم ها توضیح داد: گمان نمی شود خصوصی سازی صورت گیرد. زیرا هیچ اقدام اولیه و قیمت گذاری صورت نگرفته است. هیچ نهادی هم قادر به انجام این مهم نیست زیرا بعید است بتوانند از زوایای ویژه به این مساله نگاه کنند و تا 5 سال آینده این کار را انجام دهند.
ذوالفقارنسب تاکید کرد: متاسفانه مدیران غیرمتخصص تصمیم گیرنده شدند و فوتبال ما به سمت و سویی رفته که هیچکس امیدی به این تیم ها برای حضور در رقابت های مهم را ندارند. تیم های پرسابقه ای مثل استقلال و سپاهان شرایط بحرانی دارند و تنها روی فاکتور تلاش و شخصیت غیرتمندانه بازی کردن بازیکنان می شود حساب کرد. امیدواریم با درایت و هوشمندی کادر فنی زحمتکش ایرانی که همیشه در روزهای سخت مددکار تیم ملی و فدراسیون بوده اند بتوان کار ارزشمندی انجام داد.
او در پایان اظهار کرد: سپاهان به دلیل امتیازاتی که در جدول دارد و نیز تغییر اساسی که در کادر فنی ایجاد کرده وضعیت بهتری دارد. تیم های استقلال و پرسپولیس شانس موفقیت دارند. شهرخودرو هم ساختار مدیریت و تیمی اش دگرگون شده و باید معجزه شود تا موفق شود. عامل تعیین کننده این مسابقات همبستگی و وضعیت روحی و روانی فوتبالیست های ما است. ضمن اینکه حضور دو ماساژور برای بازیکنان ضروری است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش