صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

آذری: تصمیم سازمان لیگ باعث آشفته بازاری فوتبال شد

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 16 شهریور در گفتگو با سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان به موضوع افزایش سرسام آور دستمزد بازیکنان در فوتبال اختصاص داشت.

1399/06/16
10:14

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در ارتباط با موضوع برنامه "صبح و ورزش" رادیو ورزش گفت: آشفته بازاری شکل گرفته و بازار مکاره ای با سودهای وحشتناک به جیب عده ای سرازیر می شود که اکثراً‌ اصلاً فوتبال بازی نکرده اند و سازمان های غیررسمی را راه انداخته اند که این تشکل ها در قالب هواداران واقعی در مقابل باشگاه ها تجمع می کنند. از طرفی دیگر در فضای مجازی به این قضیه دامن می زنند.
وی، افزود: تصمیم اخیر اعضای هیأت رئیسه لیگ و اعلام منع جذب بازیکن و مربی خارجی نیز باعث ایجاد این مسائل شده است. ممکن است این تصمیم، تصمیم خوبی باشد و قانونی باشد که بتوانیم عملیاتی کنیم؛ اما برای به وجود آوردن یک قانون باید پیش زمینه تحقیقاتی داشته باشیم و جوانب وضع یک قانون را در اجتماع کوچکی مثل فوتبال ایران بررسی کنیم که آیا آیین نامه و بخشنامه ای که به باشگاه ها ابلاغ می کنیم، مزایا و معایب آن بالانس است یا خیر و چنین تصمیمی در کوتاه مدت چه مضراتی برای جامعه فوتبال ما در پی خواهد داشت.
آذری در گفتگو با رادیو ورزش تصریح کرد: یکی از عواملی که روی آشفته بازار و شکل گیری این ضعیت تأثیر بسیار وحشتناکی گذاشت، تصمیمی بود که سازمان لیگ گرفت؛ اینکه فلسفه ورود خارجی ها به ساختار فوتبال ما به چه شکلی است. ممکن است این تصمیم ماهیت صحیحی داشته باشد؛ اما ما باید این قانون را به تدریج اعلام می کردیم. به این صورت اعلام کردن موجب شد افراد سودجود به این تحلیل برسند که با تشکلات غیررسمی شرایطی ایجاد کنند که اکنون باشگاه ها باید تومان را 3 تومان بخرند.
وی همچنین در ادامه گفت: متأسفانه یک سری افراد هم در باشگاه ها به دلیل عدم مهارتشان در بازیکن گیری و اینکه باید پاسخگوی هواداران باشند، شرایطی را ایجاد کرده اند که با هر بازیکن معمولی که صحبت کنیم، حرف از 3 میلیارد می زند.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش