صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مسعود رضائیان در گفتگو با رادیو ورزش: علت ضعف مدیریت فوتبال

برنامه «صبح و ورزش» دوشنبه 17 شهریور در گفتگو با مسعود رضائیان، معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان و یکی از مدیران باسابقه و موفق باشگاه های ورزشی کشورمان به ریشه یابی علت ضعف مدیریت در فوتبال کشورمان پرداخت.

1399/06/17
10:34

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود رضائیان، معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان و مدیر موفق پیشین باشگاه های فولاد خوزستان و ملوان انزلی در خصوص مدیریت فوتبال و مشکلاتی که اخیرا به دلیل ضعف در این بخش بوجود آمده اظهار کرد: 80٪ آنچه که یک مدیر فوتبالی باید بداند با آنچه که بقیه مدیران باید بدانند و در انجام آن دانسته ها از مهارت های کافی برخوردار باشند یکسان و مشابه است. اما بر اساس نظریه 80 به 20 پارتو 20٪ تخصص در مدیرت فوتبال خیلی بر آن 80٪ که همه مدیران می دانند در موفقیت مدیریت ورزشی می چربد. یک مدیر فوتبالی باید در فوتبال حضور داشته باشد و هزینه ای صرف او شود تا پس از یادگیری کامل وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد. متاسفانه مدیران حتی پس از طی دوره آموزشی هم ممکن است بازدهی نداشته باشند زیرا پس از مدتی محل مدیریت ترک می شود. مدیران پس از مدتی که شروع بکار می کنند و در حال کسب 20٪ مهارت هستند دوره ماموریتشان تمام می شود و نفر جدید می آید. این خلاء به مدیران بعدی هم به ارث می رسد و اشتباهات همچنان ادامه پیدا می کنند.
رضائیان همچنین درباره مشکلاتی که در زمینه لیگ های فوتبال در اثر فعالیت مدیران کارنابلد به وجود آمده؛ خاطرنشان کرد: برای کارهای کوچک هم باید آدمهای مناسب را بکار گرفت. بسیاری از مشکلات بدلیل نداستن هاست. مدیران فوتبالی نمی توانند درست مذاکره کنند، قرارداد خوب بنویسند، گروه را بخوبی سازماندهی و هدایت کنند، مدیرت بحران و مدیرت زمان کنند و ... .
وی در ادامه تاکید کرد: برای بکارگیری مدیران فوتبالی باید یکسری ضوابط و مقررات رعایت شود و یکسری فرآیندهای آموزشی و پیش زمینه طی شود. برای مدیریت باشگاه ها و فدراسیون چنین چیزی اصلا رعایت نمی شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش