صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

هومن افاضلی در گفتگو با رادیو ورزش: شرایط تیم های ایرانی در جام باشگاه های آسیا

برنامه «صبح و ورزش» دوشنبه 24 شهریور در گفتگو با هومن افاضلی، کارشناس فوتبال به موضوع شانس تیم های ایرانی برای موفقیت در مسابقات قهرمانی جام باشگاه های آسیا پرداخت.

1399/06/24
11:31

به گزارش رادیو ورزش؛ هومن افاضلی، کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که شانس تیمهای ایرانی برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا را چگونه ارزیابی می کند؟ به رادیو ورزش گفت: واقعیت این است که این رقابت ها در چنین مقطعی حال و هوای مسابقات جام باشگاه های آسیا را ندارد. حتی یکی از تیمها انصراف داده و بقیه تیم ها در شرایط آرمانی نیستند یا وقفه ای در تمرینات و بازی ها افتاده که از ریتم مسابقه خارج شده اند که روی کیفیت بازی ها اثر می گذارد.
از طرفی نوع سفر و قرنطینه روی ذهن و شکل بازی ها تاثیرگذار است. شاید 20 سال دیگر کسی روی این مسائل صحبت نکند و تنها نتایج را بخواند. هر چهار تیم ما شرایط نامتعارفی به لحاظ مربیگری دارند. البته به استثنای گل محمدی که مربی باسابقه ای است بقیه مربیان جوانی هستند که سابقه حضور در چنین مسابقاتی را بعنوان مربی نداشته اند.
افاضلی تصریح کرد: شکل بازی هر تیمی، تصویری ازمربی آن است. اگر تیمی منظم یا خلاق است به دلیل نظم و خلاقیت مربی آن است. بنابراین تیمها آینه مربیانشان هستند. امیدواریم تیم های کشورمان از چنین شرایطی که بقیه تیمها دارند استفاده کنند و نتایج درخوری کسب کنند. حتی اگر سه تیم ما هم از این مرحله عبور کند؛ خوب است.
وی تاکید کرد: سهمیه سال بعد در گرو نتایجی است که سال گذشته و امسال بدست آورده ایم. با توجه به اینکه شرایط آرمانی برای همه وجود ندارد ما می توانیم از این مساله استفاده کنیم.
این کارشناس فوتبال در ادامه اظهار کرد: با شرایط اقتصادی که تیم های ما دارند؛ کشورهای حاشیه خلیج فارس می توانند از این مساله استفاده کنند و بازیکنان خارجی خوبی را جذب کنند. شاید کیفیت بازیکنان بومی ما بهتر از آنها باشد اما سرنوشت بازی ها را بازیکنان خارجی تعیین می کنند. آنها نسبت به ما برتری دارند و ما با شرایطی که دلار دارد نمی توانیم بازیکن دو یا سه میلیون دلاری بیاوریم. شاید 10 سال پیش این ممکن بود اما با بودجه های امروز باشگاه ها ممکن نیست.
افاضلی در پایان گفتگو با رادیو ورزش در خصوص همکاری خود با ماشین سازی تبریز و برنامه آینده خود توضیح داد: قبل از اینکه تکلیف من با ماشین سازی روشن شود؛ دو پیشنهاد مربیگری داشتم اما به دلیل کا نیمه کاره ام در ماشین سازی و تعهد لفظی که به آنها داشتم از آن پیشنهادات استقبال نکردم و طبیعتا آنها هم از راه حل های دیگری استفاده کردند. برای ادامه کار هم باید صبر کنم تا ببینیم کار چگونه پیش می رود.
افاضلی در خصوص پیشنهاد صنعت نفت به این سرمربی گفت: بطور غیرمستقیم و ضمنی صحبت هایی شده اما هنوز بطور رسمی و جدی صحبتی نشده است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش