فرهنگ و ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 1:20دقیقه

نقش ورزش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

برنامه "فرهنگ و ورزش" یکشنبه 2 اردیبهشت، در گفتگو با عباسعلی اکبری، مدیرکل ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، به بررسی نقش ورزش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی اختصاص داشت.

1397/02/03
10:10

به گزارش رادیو ورزش؛ عباسعلی اکبری، مدیرکل دفتر ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، در پاسخ به این سوال که شیوه برخورد با آسیب های اجتماعی را چطور ارزیابی می کنید، اظهار داشت: طبیعتاً فعالیت های ورزشی در سلامت جسم و روان افراد نقش اساسی دارد و در بخش اجتماعی می تواند فرد را با محیط سازگار کند. یکی از رویکردهایی که ورزش دارد، کار تیمی است و می تواند به فعالیت های اجتماعی کمک کند. ضمن اینکه ورزش در کلیه بیماریها از جمله افسردگی و مسائل روانی تاثیر خاص خود را دارد.
فاکتورهایی مثل تخلیه انرژی، هیجان و انعطاف پذیری و غیره که در ورزش وجود دارد، می تواند برای خود فرد و اطرافیان اثرگذار باشد. افرادی که در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارند، توصیه می کنند مردم و به خصوص جوانان به فعالیت های ورزشی روی بیاورند.
وی در پاسخ به بی انگیزگی مردم برای ورزش نکردن به بهانه مشغله های زیاد زندگی بیان کرد: شرایط اقتصادی کلیه جوامع به همین شکل است و بالا بودن سطح هزینه زندگی موجب چنین مشکلاتی می شود. ما در هر سطح اقتصادی باید فعالیت فیزیکی را داشته باشیم. زیرا قرار بر قانون بقاء است.

اکبری، ادامه داد: لزومی ندارد که در باشگاه های برند که هزینه زیادی را می طلبد، ورزش کنیم. فعالیت فیزیکی نیاز به زمان و مکان ندارد. با پیاده روی و استفاده از منابع طبیعی می توانیم جسم سالم و در کنار آن روح سالم داشته باشیم. ما می توانیم با حداقل فعالیت ها جسم و روان خود را سلامت نگه داریم و با همه گیری این موضوع از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی جلوگیری کنیم.
برنامه فرهنگ و ورزش، کاری از گروه تفریحات ورزشی است که با اجرای محمد درخشنده و در جهت اعتلای فرهنگ ورزش روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:05 به مدت 85 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
فرهنگ و ورزش