فرهنگ و ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 1:20دقیقه

سهم خانواده های ایرانی از ورزش

برنامه "فرهنگ و ورزش" این هفته (10 تا 14 شهریور) به موضوع سلامت و ورزش در بین خانواده ها اختصاص دارد.

1397/06/11
09:15

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامرضا کمانه، نایب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، در ارتباط با جایگاه ورزش در بین خانواده های ایرانی اظهار داشت: در خصوص سهم ورزش آن چیزی که موجود است، اعداد و ارقامی است که تحقیق و مطالعه شده و آن چیزی که باید باشد مسئله فرهنگ ورزش است که باید در بین خانواده ها نهادینه شود. مردم بیشتر به تفریحات و ورزش های مفرح خانوادگی مثل پیاده روی ها علاقه مند هستند که نمونه آن پیاده روی استان ها، شهرستان ها و مناطق است که بعضاً با همکاری صدا و سیما برگزار می شود. هیأت های همگانی شهرستان ها هم در حال سامان دادن این کار هستند. یک سری ورزش های تفریحی مثل پینتبال، بازی بادکنک ها و غیره با همکاری فدراسیون ورزش های همگانی انجام می شود.
کمانه، خاطرنشان کرد: اخیراً ما یک انجمن به نام انجمن مادران ایجاد کرده ایم. مدرس بین المللی 2 هفته گذشته وارد تهران شد و دوره های مربیگری ورزش برای این قشر مهم را برگزار کرد. مادر رکن اساسی ورزش در خانواده است و می تواند علاوه بر فعالیت ورزشی خود فرزندان را نیز به این کار سوق دهد. در دوره های مختلف زندگی از بارداری گرفته تا تربیت فرزند مادر نقش بسیار مهمی در مسئله ورزش خانواده دارد. این نقش امسال در فدراسیون ورزش همگانی در قالب انجمن ورزش مادران تعریف شد و دوره های مربیگری و برنامه ریزی متنوعی هم در این زمینه وجود دارد.
وی، در خصوص بحث اقتصاد و دیگر مسائل مربوط به توسعه ورزش گفت: مسئله اقتصاد، یکی از مسائل مهم برای توسعه ورزش است؛ اینکه ما چقدر سهم سبد ورزش در خانواده داریم و نیز اینکه آیا خانواده می تواند از هزینه زندگی برای ورزش کنار بگذارد یا خیر. سهمی هم که بر عهده دولت قرار دارد تا بتواند مناطقی مثل کوهپایه ها را تجهیز کند و اجازه دهد سالن های ورزشی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد، قسمتی از قضیه است؛ اما از همه این موارد مهم تر فرهنگ ورزش است که باور کنیم ورزش نیاز ماست. آن زمان است که در یک اتاق کوچک هم می توانیم تمرینات را انجام دهیم.
برنامه فرهنگ و ورزش، امروز با اجرای درخشنده روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه تفریحات ورزشی است که در جهت اعتلای فرهنگ ورزش روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:05 به مدت80 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
فرهنگ و ورزش