فرهنگ و ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 1:20دقیقه

محورهای اصلی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب

برنامه "فرهنگ و ورزش" این هفته (18 تا 22 اسفند) به موضوع بیانیه گام دوم و ارتباط آن با ورزش اختصاص دارد.

1397/12/19
08:26به گزارش رادیو ورزش؛ در راهپیمایی 22 بهمن ماه سال جاری رهبر معظم انقلاب بیانیه ای را صادر کرد که این بیانیه در اذهان عمومی و رسانه ای مردم با عنوان گام دوم شناخته شد. این بیانیه به شکل مشخص به موارد بسیار قابل تأمل و زیادی از علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اشاره داشت که می توان از آن برداشت های متفاوتی در حوزه ورزش کرد. در این بیانیه دستاوردها، مسیر پیش رو و نقاط ضعف ارائه شده است.
محمد اسکندری، دکترای مطالعات انقلاب اسلامی، راجع به بیانیه مقام معظم رهبری، اظهار داشت: این بیانیه مسیری که انقلاب اسلامی طی 40 سال گذشته آمده و نیز قرار است به کدام سمت برود را نشان می دهد. سطح این بیانیه سطح بسیار کلان است. بیانیه ناظر به واقعیت های میدانی نوشته شده است و برخلاف برخی که می گویند خیلی آرمان گرا است یا با یک نگاه بلند مدت می بیند، روی واقعیت های میدانی تمرکز دارد. این بیانیه یک خط مشی است و در آن بایدها و نبایدهایی برای آینده ما وجود دارد.
وی، به یکی از نکات بیانیه رهبر معظم انقلاب که با ورزش در ارتباط است، اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین بخش هایی که در بیانیه رهبر انقلاب مورد تأکید قرار گرفته و با ورزش ارتباط دارد، بحث تبلور روحیه "ما می توانیم" است. اساساً جوامعی می توانند دسترسی به توسعه وپیشرفت داشته باشند که دارای یک هویت خود بنیاد باشند و احساس توانمندی کنند.
در ادامه، اسکندری عنوان کرد: رهبر از این نگران هستند که ما دچار انحراف شویم. انقلاب ما یک میراثی دارد. پیشرفت، اقتدار و عزت ما منوط به این است که بتوانیم اصول انقلاب اسلامی را رعایت کنیم. به اعتقاد بنده اگر یک مدیریت انقلابی و جهادی امروز سر کار بود و به تمام الزامات مدیریت انقلابی عمل می کرد، کشورمان در این گرفتاری نمی افتد.
برنامه فرهنگ و ورزش، امروز با اجرای شریفی، کاری از گروه تفریحات ورزشی بود که در جهت اعتلای فرهنگ ورزش روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
فرهنگ و ورزش