فرهنگ و ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 1:20دقیقه

جوانان، مخاطب خاص بیانیه گام دوم رهبر انقلاب


برنامه "فرهنگ و ورزش" این هفته (18 تا 22 اسفند) به تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در ورزش می پردازد.

1397/12/21
08:43


به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش، در ارتباط با بیانیه گام دوم و ارتباط آن با حوزه جوانان اظهار داشت: موضوع بیانیه ای که رهبر انقلاب ارائه کرده اند، خطاب مشخص و روشن آن جوانان است. در بیانیه چندین مرحله به طور مستقیم با جوانان صحبت شد. برون سپاری کار به جوانان و درخواست از جوانان برای حضور در اقدامات و اجرا مباحثی بود که در صحبت های رهبر شنیده شد. کاملاً مشخص است که رهبر در یک راهکار عملیاتی درست به سمت حوزه جوانان مطالب را ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: در حوزه جوانان ما یک بحث مشخص داریم و آن هم راهکاری است که حداقل 2،3 سال است در این دولت به جوانان ارائه می شود و آن مدل شکل گیری تشکل های مردم نهاد و حرکت های داوطلبانه است. در این تشکل ها ما مدعی این هستیم که تمام فرامین رهبر انقلاب در بیانیه را از خیلی قبل تر شروع کرده بودیم و لبیک مضاعف گفتیم که برای ادامه این مسیر کاملاً آماده هستیم. تشکل های ما چندین سال است که در سرفصل های عدالت اجتماعی و آسیب اجتماعی کار می کنند.
دکتر تندگویان، به بزرگترین مشکل جوانان جامعه اشاره کرد و گفت: به اعتقاد من سبک های زندگی و ترویج هویت برای جوانان بزرگترین مشکل ما در کشور است. درست است که معضل اقتصادی و بعضی از مشکلات فرهنگی را داریم؛ اما اصل مشکل جوانان ما امروز گم شدن هویتشان است. هویت واقعی خودشان را که برگرفته از دین و ملیتشان است را از دست داده اند. متأسفانه بعضی جاها نسبت به این هویت کم توجهی شده و پرداخت مناسب شکل نگرفته است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش، خاطرنشان کرد: ما در تشکل های خودمان که امروز به 2200 تشکل در حوزه جوانان می رسد، در حال ترویج موضوعات اخلاقی و هویتی هستیم و خود جوانان برای جوانان این کار را انجام می دهند. یک اتفاق حوزه ما این است که سردمدار همه کارهای حوزه جوانان خود جوانان هستند. در ستاد و اجرا نیز تمام مدیران را تغییر دادیم و همه را از افراد دهه 60 گذاشتیم که به حوزه جوانان کاملاً مشرف هستند.
برنامه فرهنگ و ورزش، با اجرای درخشنده، کاری است در جهت اعتلای فرهنگ ورزش که روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
فرهنگ و ورزش