فرهنگ و ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 1:20دقیقه

اقدامات فرهنگی جامعه ورزش در سال 97

برنامه "فرهنگ و ورزش" این هفته (25 تا 29 اسفند) به موضوع اقدامات فرهنگی در سال 97 می پردازد.

1397/12/26
10:16

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهران قاسمی، معاون فرهنگی و امور اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین، در پاسخ به این سوال که به نظر شما رویکردهای فرهنگی جامعه ورزش در سال 97 چگونه بوده است و نتایجی که از این رویکردها حاصل شده را چطور ارزیابی می کنید، بیان کرد: دین اسلام و پایه انقلاب بر اساس اخلاق بوده است و شکل گیری رویکردهای جدید ما نیز هم راستا با فرهنگ ناب محمدی است. به همین جهت مهم است در جایی که قرار است افرادی الگو باشند و در منظر مردم قرار بگیرند، خود نمونه های واقعی این فرهنگ ناب باشند. در استان ها رویکردها و سیاست گذاریهایمان در ورزش را با پیوست های فرهنگی مبتنی بر سیاست های کلی فرهنگی کشوری تدوین و تبیین می کنیم.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان قزوین، عنوان کرد: خوشبختانه در استان قزوین توانسته ایم افراد ورزشی را به جهتی سوق بدهیم که نوجوانان و جوانان در ارتباط با آنها درس های اخلاقی یاد بگیرند و فرهنگ تکوین، در کنار هم بودن، مهربانی و رعایت ادب و اخلاق را در ورزش به کار بگیریم. جدای از رویکردهای این چنینی ما وارد فازهای عملی هم شده ایم و از طریق کارگاه ها، نشست ها، همایش ها و بهره گیری از ورزشکاران توانسته ایم در مسئله فرهنگی و اخلاق در حوزه ورزش استان گام های جدی برداریم. ما در استان قزوین ورزشکارانی داریم که علاوه بر کشورمان برای جامعه بین المللی هم می توانند اسوه باشند.
وی، در پاسخ به این سوال که با توجه به رویکردی که وجود داشته به نظر شما آیا نتایج کسب شده تناسبی با آن نگاه و برنامه ریزی ها دارد یا در این زمینه نتوانسته ایم نتایجی که انتظارش را داشتیم بدست بیاوریم، تشریح کرد: گاهی یک فرد با یک منش، بینش و روش صحیح می تواند یک استان، کشور و حتی یک دنیا را تکان دهد. خداروشکر در استان قزوین ما در این زمینه موفق بوده ایم و نتایج خوبی کسب شده است. ما اکنون ورزشکاری داریم که آروزیش این است در کنار مردم و گام به گام به آنها تمام اقدامات خیرخواهانه را انجام دهد. از دیگر نمونه های اقدامات این ورزشکاران، زلزله تأسف بار کرمانشاه است که ورزشکاران قزوین به صورت عملی در کنار مردم کرمانشاه حضور داشتند و هزینه های مادی زیادی را صرف کردند.
برنامه فرهنگ و ورزش، امروز با اجرای درخشنده، کاری است در جهت اعتلای فرهنگ ورزش که روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
فرهنگ و ورزش