بازاریابی ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

بازاریابی ورزشی

موانع بهره گیری از كتاب الكترونیك در حوزه ورزش

برنامه بازاریابی ورزشی شنبه دوم دی با حضور روبن شاهوردیان، مدیر انتشارات علم و حركت به بررسی موانع بهره گیری از كتاب های الكترونیك در حوزه ورزش كشور اختصاص داشت.

1396/10/03
09:23

به گزارش رادیو ورزش؛ روبن شاهوردیان، مدیر انتشارات علم و حركت پیرامون عدم استقبال از كتاب الكترونیك در كشور اظهار كرد: هنوز راه زیادی وجود دارد كه كتاب های الكترونیك به عنوان ابزار همه گیر در كشور جا بیفتد. مشكل اصلی به مسائل حقوقی نشر برمی گردد. كشور ما هنوز عضو كنوانسیون جهانی كپی رایت نیست. البته قوانینی وجود دارد ولی تضمین كننده نیستند. ابزار استفاده از كتاب الكترونیك هنوز مهیا نیست. این مشكلات باعث می شود كه كاربران ایرانی به سمت كتاب الكترونیك نروند.
شاهوردیان درخصوص راهكار توسعه و بهره گیری از كتاب الكترونیك بیان كرد: ما به قوانینی پویا نیاز داریم كه حمایت كننده باشد. اگر كتاب الكترونیك تهیه شود و در فضای مجازی پخش شود؛ حقوق ناشر و مولف پایمال می شود. در بازار یك سی دی با 10 هزار عنوان كتاب تنها به مبلغ 5 هزار تومان بفروش می رسد. ما باید قوانین نظارتی داشته باشیم كه هم حقوق مالكیت حفظ شود و هم نوع توزیع كنترل شود.
متاسفانه ما حتی در مورد كتاب كاغذی هم نمی توانیم جلوی تكثیر غیرقانونی بخصوص در دانشگاه ها را بگیریم. این مشكلی است كه باعث می شود حقوق مولف و ناشر پایمال شده و هر دو رشد نكنند. مهمترین راهكار نظارت و حمایت قانونی از ناشر و مولف است.
برنامه بازاریابی ورزشی شنبه دوم دی كاری از گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی محسن افضلی و با اجرای سارا كشكر تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 13:30 شنبه ها به مدت 30 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
بازاریابی ورزشی