بازاریابی ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

بازاریابی ورزشی

شرایط و مزایای گرفتن نمایندگی برندهای خارجی وسایل ورزشی در ایران

برنامه بازاریابی ورزشی پنجشنبه 14 دی ماه با حضور ابوالقاسم توسلی، نماینده فروش برند خارجی وسایل ورزشی به موضوع شرایط و مزایای گرفتن برند خارجی وسایل ورزشی اختصاص داشت.

1396/10/16
08:51

به گزارش رادیو ورزش؛ ابوالقاسم توسلی، نماینده فروش برند خارجی وسایل ورزشی در مورد شرایط و مزایای گرفتن یك برند خارجی وسایل ورزشی اظهار كرد: ای كاش تولیدات و برندهای داخلی ما قدرت مانور در بازار را داشتند و در این زمینه نیز فرهنگ سازی می شد تا مردم جنس داخلی بخرند.
از دو دهه گذشته فروش كالاهای خارجی در بازار رونق گرفته است. بعضی از فروشندگان برای اینكه كالاهایشان یكدست باشد و از امتیازات آن برند استفاده كنند؛ نمایندگی فروش یك برند خارجی را می گیرند.
اروپا مستقیما در ایران نمایندگی ندارد و اكثرا از طریق نمایندگی دبی به ایران نمایندگی می دهند. گرفتن نمایندگی شرایط خاصی دارد و فروشنده باید یك تیراژ كالا در ماه، فصل یا سال خریداری كند و حق فروش برند و كالای دیگری را ندارد و شركت هم نسبت به جنس و قیمت تعهداتی دارد. از آنجا كه اكثر جنس ها از گمرك وارد كشور می شود هزینه گمركی شامل آن می شود و قیمت افزایش می یابد.
البته عده ای هم اجناس برند را از نمایندگی دبی می خرند و در ایران می فروشند. آنها قرارداد نمایندگی با برند ندارد و می توانند كالاهای دیگری نیز بفروشند.
توسلی درخصوص نحوه نظارت بر كار نمایندگی های برندهای خارجی توضیح داد: هر برند در ایران نماینده دارند كه بر كار نمایندگی خود نظارت می كند. بعلاوه این كالاها دارای باركد هستند كه با مراجعه به سایت شركت مشخصاتی مثل سال تولید و قیمت آن درج شده است. اگر خریدار با مشكلی در رابطه با جنس خریداری شده روبرو شود می تواند به بخش تعزیرات وزارت بازرگانی مراجعه و شكایت كند. تعزیرات مسئله را به كارشناسان اتحادیه ها ارجاع می دهد و این كارشناسان با مراجعه به سایت برند و بررسی قیمت و مشخصات كالا نسبت به حل موضوع شكایت اظهار نظر و كارشناسی می كنند.
برنامه بازاریابی ورزشی پنجشنبه 14 دی كاری از گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی محسن افضلی و با اجرای سارا كشكر تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 13:30 پنجشنبه ها به مدت 30 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
بازاریابی ورزشی