پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

فواید و مضرات استفاده از تردمیل


برنامه "پزشكی ورزشی" جمعه 31 شهریور، دكتر مساعدیان، كارشناس برنامه و عضو كمیته آموزش فدراسیون كوهنوردی، پیرامون بحث ورزش در خانه و فواید و مضرات تردمیل به گفتگو پرداخت.

1396/07/01
10:00


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مساعدیان، كارشناس برنامه و عضو كمیته آموزش فدراسیون كوهنوردی، در پاسخ به این پرسش كه چه لزومی دارد افراد در منزل ورزش كنند، عنوان كرد: محل ورزش كردن بسته به شرایط هر فرد دارد. بسیاری از شهروندان ممكن است به دلیل اینكه مكان فعالیت ورزشی مناسبی در اطراف محل سكونت خود ندارد، به ناچار در منزل ورزش می كنند. ما كارشناسان هم زمانی فعالیت ورزشی در منزل را توصیه می كنیم كه مكانی برای اینگونه فعالیت ها در اطراف محل سكونت وجود نداشته باشد؛ زیرا انجام ورزش در بیرون از منزل با تنوع بسیاری همراه است و انگیزه افراد را دو چندان می كند. مسلماً ورزش كردن با گروهی از افراد، مخصوصاً دوستان بسیار لذت بخش تر از آن است كه یك فرد به تنهایی در منزل و در یك اتاق بسته انجام دهد.
دكتر مساعدیان، تأكید كرد: انگیزه ورزش یكی از فاكتورهای مهم در فعالیت های ورزشی است كه افراد باید آن را تحریك كنند و زنده نگه دارند.
وی، به فواید و مضرات استفاده از تردمیل اشاره كرد و گفت: در خریداری و استفاده از تردمیل در منازل رقابتی ایجاد شده كه این اتفاق خوبی است؛ اما بعد از مدتی به دلیل بی تجربگی در استفاده از این وسیله ورزشی، از آن تنها به عنوان یك دكور بهره می بریم. افراد باید از اصول علمی استفاده از تردمیل آگاهی پیدا كنند تا با آسیب دیدگی مواجه نشوند. افرادی كه فرزند كوچك دارند باید مراقب باشند كودك نزدیك تردمیل نشود و آن را روشن نكند كه در این صورت ممكن است با صدمات جدی مواجه شود.
كارشناس برنامه، افزود: وقتی فرد روی تردمیل قرار می گیرد باید از سرعت آرام و حتی یك راه رفتن كار خود را آغاز كند و لازم است مدت استفاده از تردمیل را مشخص كند؛ زیرا در بحث گرم كردن گفته می شود كه یك چهارم یا یك پنجم مدت ورزش را برای گرم كردن و نیز سرد كردن در نظر بگیرید. فرد اگر آسیب قبلی مثل مشكلات زانو، اندام های تحتانی و كمر دارد باید نسبت به درمان آن اقدام كرده، سپس از این وسیله ورزشی استفاده كند.
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای محمدی، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی