پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

نكاتی برای ورزش كردن در منزل


برنامه "پزشكی ورزشی" جمعه 7 مهر، با حضور دكتر مساعدیان، كارشناس پزشكی ورزشی، به مرور نكاتی كه در انجام فعالیت های ورزشی در منزل باید به آن توجه كرد، اختصاص داشت.

1396/07/10
08:36


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مساعدیان، كارشناس برنامه، در خصوص فواید و مضرات انجام فعالیت ورزشی در منزل گفت: امروزه استفاده از لوازم ورزشی یا انجام فعالیت های ورزشی در منزل شیوع فراوانی پیدا كرده است و بسیاری افراد قسمتی از خانه را برای انجام فعالیت های ورزشی در نظر گرفته اند كه این خود تحول خوبی است. در فصل سرما انجام فعالیت های ورزشی در منزل بسیار كمك كننده خواهد بود. اگر فعالیت ورزشی به همراه اعضای خانواده انجام شود، انگیزه بالایی در فرد ایجاد خواهد كرد.
وی، تأكید كرد: هزینه كردن برای ورزش، هزینه نیست؛ بلكه سرمایه گذاری است. ورزش امروز ما می تواند از هزینه های درمانی آینده جلوگیری كند و بهترین بیمه است.
دكتر مساعدیان، به نكاتی كه در انجام فعالیت های ورزشی در منزل باید به آن توجه كرد، اشاره ای داشت و گفت: در استفاده از وسایل ورزشی ابتدا باید به نكات ایمنی توجه كرد. قبل از آغاز فعالیت ورزشی حتماً لباس ورزشی یا راحتی بپوشیم. از دیگر نكاتی كه لازم است مورد توجه قرار بگیرد، استفاده از كفش ورزشی مناسب و ترجیحاً ساق دار است. درست است كه فرد در منزل است؛ اما بدون كفش روی تردمیل رفتن كار بسیار اشتباهی است و خطراتی را برای پا ایجاد می كند.
كارشناس برنامه، افزود: افراد برای استفاده از هر وسیله ورزشی باید نخست اطلاعات تخصصی آن دستگاه را كسب كنند؛ زیرا عدم توجه به این نكات آسیب هایی را به همراه خواهد داشت.
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای محمدی، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی