پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

اثرات سرما درمانی در جلوگیری از آسیب های عضلانی

برنامه "پزشكی ورزشی" جمعه 14 مهر، با حضور دكتر مساعدیان، كارشناس پزشكی ورزشی، مباحثی را در زمینه ریكاوری ارائه كرد.

1396/07/16
09:27

به گزارش رادیو ورزش؛ سرما درمانی یكی از جدیدترین تكنیك های ریكاوری در ورزش حرفه ای جهان است. این تكنیك در محیط ورزشی به عنوان یك روش ریكاوری از آسیب های عضلانی شناخته می شود و با رویكرد درمانی برای درمان آسیب دیدگی های ناشی از استفاده بیش از حد از عضلات به كار گرفته می شود.
به طور عمومی این روش پذیرفته شده است و برای كاهش درد، گرفتگی، ورم و التهاب عضلات بسیار سودمند است. اثر استفاده مكرر WBC (سرما درمانی ویژه) به فعالیت آنزیم های عضلانی، پاسخ های هورمونی تعدیل شده و تغییرات در خون ربط داده شده است.
دكتر مساعدیان، كارشناس پزشكی ورزشی، درباره بحث ریكاوری ورزشی گفت: امروزه در فضاهای مجازی مباحث علمی مربوط به بحث ریكاوری زیاد دیده می شود؛ اما ممكن است هر رشته ورزشی یك سری روش های خاصی برای بحث ریكاوری داشته باشد كه این مسائل را باید از كمیته های آموزش و علمی هر فدراسیون سوال كرد.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا فیزیوتراپی می تواند بخشی از ریكاوری باشد، عنوان كرد: ما فیزیوتراپی را به عنوان یك راهكار درمانی می شناسیم، نه ریكاوری. ورزشكاران باید به این نكته توجه كنند كه نباید اقدامی انجام دهیم كه آسیبی به آسیب قبلی اضافه شود. اگر ورزشكاری دچار آسیبی شد، باید تحت نظر یك پزشك و ترجیحاً یك پزشك ورزشی به درمان آن ضایعه بپردازد.
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای محمدی و تهیه كنندگی جوادی، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی