پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

تأثیر آموزش بر ارتقاء سلامتی و موفقیت ورزشكار

در برنامه "پزشكی ورزشی" جمعه 28 مهر، دكتر حمید مساعدیان، مسئول بخش جستجو و نجات فدراسیون كوهنوردی و بخش آموزش كمیته پزشكی فدراسیون اسكی، در خصوص اهمیت آموزش در ارتقاء سلامتی ورزشكاران توضیحاتی را ارائه كرد.

1396/07/29
09:27


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید مساعدیان، كارشناس پزشكی ورزشی، در ارتباط با موضوع برنامه گفت: ورزش امروز، ورزش علمی است و بدون آموزش و رعایت نكات استاندارد ورزشی نمی توان انتظار دستیابی به موفقیت را داشت. امروزه ورزش دنیا رقابتی است و این مسئله می تواند انگیزه بسیار بالایی برای ورزشكار و فراهم كردن امكانات ملی كشور ایجاد كند؛ بنابراین ما باید به سراغ روش های جدید برویم كه این روش ها مبتنی بر آموزش و علم است.
وی، افزود: روز به روز ركوردهای جدیدی در دنیای ورزش زده می شود كه علت اصلی این ركوردهای خارق العاده توجه به بار علمی ورزش است. اگر بتوانیم ورزش را به طور دقیق با علم ورزش و آموزش تركیب كنیم، قاعدتاً می توانیم انتظارات بالایی داشته باشیم. مطمئناً در هر فدراسیونی كه موفقیتی كسب نمی شود یا موفقیت های ضعیفی بدست می آید، آن ورزش، ورزش علمی نیست.
دكتر مساعدیان، تأكید كرد: ما باید دانشگاه ها را به فدراسیون ها نزدیك كنیم. اگر تحقیقاتی در فدراسیون ها انجام میشود، حتماً لازم است علمی و دانشگاهی باشد مهمتر از آن باید بدانیم كه برای رسیدن به هدف نهایی، از این تحقیقات كجا استفاده كنیم.
كارشناس برنامه، در انتها عنوان كرد: در قاره آسیا، كشورهایی كه به بحث علمی ورزش پرداخته اند مثل: ژاپن، كره و چین، صاحب مدال های قهرمانی در همه ورزش ها شده اند؛ البته این موفقیت ها با سرمایه گذاری خوب كسب شده است؛ قاعدتاً علم و آموزش هزینه می خواهد .
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای محمدی و تهیه كنندگی جوادی، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی