پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

بایدها و نبایدهای فعالیت ورزشی در روزهای آلودگی هوا

برنامه پزشكی ورزشی جمعه 10 آذر با حضور دكتر حمید مساعدیان، مسئول بخش جستجو و نجات فدراسیون كوهنوردی و مسئول آموزش بخش پزشكی فدراسیون اسكی به موضوع بایدها و نبایدهای فعالیت ورزشی در روزهای آلودگی هوا اختصاص داشت.

1396/09/11
09:08

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید مساعدیان، مسئول بخش جستجو و نجات فدراسیون كوهنوردی و مسئول آموزش بخش پزشكی فدراسیون اسكی پیرامون بایدها و نبایدهای انجام فعالیت ورزشی در روزهای آلودگی هوا اظهار كرد: در فصل پاییز بحث وارونگی و آلودگی هوا را داریم. در روزهایی كه هوا آلوده است فعالیت ورزشی را باید بطور دیگری مدیریت كرد. در چنین روزهایی باید از انجام فعالیتهای ورزشی در محیط شهری، فضای باز و جاهایی كه ترافیك زیاد است؛ اجتناب كرد و فعالیتهای ورزشی را در داخل منازل یا باشگاه های ورزشی انجام داد به شرط اینكه هوای آلوده از طریق تهویه به داخل فضای باشگاه وارد نشود. بعلاوه این مكان ها باید دستگاه های تهویه مناسبی داشته باشند. افرادی كه دچار بیماری های مزمن مانند آسم، برونشیت، مشكلات قلبی و عروقی و ... هستند باید در انجام فعالیت ورزشی در هوای آلوده دقت داشته باشند.
در فاصله 30 كیلومتری شهرهای آلوده هوای پاكتری وجود دارد. درصورت امكان بهتر است در این فاصله مكانی به فعالیت ورزشی پرداخت. افرادی كه در ارتفاعات فعالیت ورزشی می كنند توجه داشته باشند كه در ارتفاعات بالاتر از 3 هزار متر آلودگی وجود ندارد و هوا پاكتر است. با رعایت این نكات می توان ورزش سالم و با نشاطی در روزهای آلوده داشت.
برنامه پزشكی ورزشی جمعه 10 آذر با اجرای محمدی و تهیه كنندگی جوادی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی