پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

آینده روشن تخصص پزشكی ورزشی در ایران و جهان

برنامه پزشكی ورزشی جمعه 17 آذر با حضور دكتر حمید مساعدیان، مسئول بخش جستجو و نجات فدراسیون كوهنوردی و مسئول آموزش بخش پزشكی فدراسیون اسكی و دكتر محمد حسیبی، متخصص پزشكی ورزشی به موضوع وضعیت تخصص پزشكی ورزشی اختصاص داشت.

1396/09/18
09:06

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر محمد حسیبی، متخصص پزشكی ورزشی پیرامون حضور متخصصین پزشكی ورزشی در كنار تیم های حرفه ای اظهار كرد: متخصصین پزشكی ورزشی در رشته های ورزشی مختلف بخصوص در فوتبال نقش پررنگی پیدا كرده اند و حضور پزشك در لیگ برتر الزامی شده است. در نتیجه لازم است كه باشگاه ها امكانات بیشتری برای این متخصصین فراهم آورند تا از تخصص آنها بهره بیشتری برده شود.
تداوم این قضیه باعث می شود كه اثرات آن روز به روز بهتر شود چون ارتباطات بیشتر بین متخصص پزشكی ورزشی و ورزشكاران منجر به اعتماد بیشتر شده و روند كار تسهیل می شود. بعلاوه خود ورزشكاران نیز بهتر یاد می گیرند؛ از این خدمات تخصصی بهره ببرند.
حسیبی درخصوص وضعیت تخصص پزشكی ورزشی بیان كرد: وضعیت پزشكی ورزشی در كشور ما خیلی جلو است و جز كشورهای پیشرو هستیم. در كشور ما این رشته خیلی بموقع راه اندازی شد و در حال حاضر موقعیت مناسبی داریم. ولی شاید خودمان از این مزیت غافل شده ایم و آنقدر از آن استفاده نمی كنیم. مسئولان باید توجه بیشتری داشته باشند و در استفاده از امكانات ایجاد شده بیشتر همت كنند. بعلاوه تصویب قوانین در وزارت ورزش و فرهنگ سازی و توجه مسئولان خیلی كمك كننده است.
آینده پزشكی ورزشی در ایران و جهان روشن و رو به پیشرفت است و در آینده همه تیم های ورزشی از این تخصص استفاده بیشتری خواهند برد.
برنامه پزشكی ورزشی جمعه 17 آذر با اجرای مهرداد محمدی و تهیه كنندگی محسن جوادی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی