پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

ایمپلنت دندان و فواید آن

برنامه "مجله پزشكی ورزشی" جمعه 20 اسفند، با حضور حامد نجف پور، جراح و دندانپزشك، پیرامون ایمپلنت دندان گفتگو كرد.

1395/12/21
08:21

به گزارش رادیو ورزش؛ حامد نجف پور، جراح و دندانپزشك، درباره ایمپلنت گفت: ایمپلنت یك پیچ دندانی است كه از آلیاژ تیتانیوم ساخته می شود و بسیار سخت است. این شی ء داخل استخوان قرار می گیرد و به جای ریشه دندان استفاده می شود. حدود 20 سال است كه ایمپلنت در ایران بسیار رایج شده است.
این دندانپزشك، خاطرنشان كرد: وقتی دندانی را از دست می دهیم، استخوان آن ناحیه تحلیل می رود؛ مستعد به شكستگی می شود و با ضربه ای كوچك فك می شكند. ورزشكارانی كه درمعرض ضربات روی صورت هستند، با از دست دادن یك دندان و رسیدگی نكردن به آن صد درصد با مشكل مواجه خواهند شد.
وی، در پاسخ به این پرسش كه آیا فردی كه ایمپلنت می كند، نیازی به بستری دارد، بیان كرد: خیر؛ این درمان در مطب انجام می شود. ما در عرض یك ساعت با بی حسی موضعی 10 تا 12 ایمپلنت برای یك فرد 80 ساله انجام می دهیم و فرد با هیچ مشكلی مواجه نمی شود.
نجف پور، افزود: به افرادی كه ایمپلنت انجام می دهند، توصیه می شود كه تا 2،3 ساعت رانندگی نكنند. التهاب پس از ایمپلنت یك اتفاق طبیعی است كه پس از چند ساعت بهبود پیدا می كند.
برنامه مجله پزشكی ورزشی، با اجرای محمدی، جمعه ها ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی