پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

روشی برای جلوگیری از صدمات فكی


برنامه "پزشكی ورزشی" جمعه 29 اردیبهشت، با حضور دكتر حامد نجف پور، جراح دندانپزشك، در ارتباط با صدمات فكی ناشی از ضربات ورزشی به گفتگو پرداخت.

1396/02/30
10:55


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حامد نجف پور، جراح دندانپزشك، پیرامون صدماتی كه به دهان و فك وارد می شود، اظهار داشت: حدود 40 درصد از ضرباتی كه به دندانها، فك و صورت وارد می شود، به دنبال یك فعالیت ورزشی اتفاق می افتد. در اثر ضربات ناشی از فعالیت ورزشی به دندانها، ممكن است دندانها لق، شكسته یا بلعیده شد و یا حتی در فك فرو بروند.
وی، افزود: در ورزش های رزمی و سرعتی مثل: اسكی، بوكس، كشتی و ... احتمال ایجاد صدمات فكی و دندانی بیشتر است؛ به همین جهت ورزشكاران باید نسبت به صدمات و خطرات ناشی از این فعالیت ها شناخت داشته باشند تا بتوانند از خود بدرستی محافظت كنند.
وی، درباره اهمیت محافظ دندان در سلامت دهان و دندان گفت: محافظ های دندانی تا حد زیادی دندانها را در برابر خطراتی كه ممكن است در ضربات اتفاق بیافتد، محافظت می كند. محافظ ها ممكن است پیش ساخته باشند كه با توجه به نوع ورزش در بازار موجود است یا در مطب دندانپزشك قالب گیری می شود و به صورت كاملاً حرفه ای برای ورزشكار ساخته می شود كه هزینه زیادی هم ندارد.
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای شكری، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی