پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

اولویت های سلامت دهان و دندان


برنامه "پزشكی ورزشی" جمعه 9 تیر، با حضور دكتر حامد نجف پور، جراح دندانپزشك، پیرامون بهداشت دهان و دندان نكاتی را ارائه كرد.

1396/04/10
08:21


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر نجف پور، جراح دندانپزشك، در ارتباط با اولویت های سلامت دهان و دندان اظهار داشت: نخست رعایت نكات بهداشتی دهان و دندان كه می تواند استفاده از مسواك، دهان شویه و انداختن نخ دندان را شامل شود، از اهمیت بسزایی برخوردار است. متأسفانه 80 درصد از افرادی كه به مطب بنده مراجعه می كنند، هنوز نحوه صحیح مسواك زدن و انداختن نخ دندان را بلد نیستند.
این دندانپزشك، عنوان كرد: بهتر است همكارانم وقت بیشتری برای بیمار بگذارند و از طریق بهداشت كار دهان و دندان یا دستیار و یا حتی خودشان قبل از اینكه به درمان بپردازند، ابتدا مسائل پیشگیری را برای بیمار تشریح كنند؛ زیرا اگر افراد این پیشگیری ها را داشته باشند، مشكلات كمتری در سلامت دهان و دندان را شاهد خواهیم بود.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا آب نمك می تواند جایگزینی برای مسواك باشد، عنوان كرد: خیر، آب نمك كار مسواك را انجام نمی دهد. سطوح دندان حتماً باید با برس تمیز شود. مسواك زدن صحیح باید هم در ناحیه دندان و هم در ناحیه لثه اتفاق بیافتد.
مسواك زدن صحیح بسیار اهمیت دارد؛ زیرا بسیاری از افراد با استفاده از مسواك های بسیار زبر و نادرست مسواك زدن مینای دندان خود را از بین می برند. من همیشه به بیماران توصیه می كنم از مسواكی استفاده كنند كه برس نرم داشته باشد و حتی از برس با سختی متوسط هم استفاده نكنند.
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای محمدی، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی