پزشكی ورزشی جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پزشكي ورزشي

ضرورت كاشت ایمپلنت دندانی


در برنامه "مجله پزشكی ورزشی" جمعه 23 تیر، دكتر حامد نجف پور، جراح و دندانپزشك، درباره ایمپلنت دندانی و اهمیت آن توضیحاتی را ارائه كرد.

1396/04/25
08:21


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حامد نجف پور، جراح و دندانپزشك، درباره ایمپلنت و فواید آن اظهار كرد: ایمپلنت پیچی با آلیاژ تیتانیوم است كه این آلیاژ محكم به جای ریشه در فك قرار داده می شود. هنگامی كه ما دندانی را از دست می دهیم، ایمپلنت گزینه آخری است كه باید انجام دهیم.
وی، در ادامه گفت: وقتی كه ما یك دندان آسیاب را می كشیم و با دندانهای دیگر غذا را می جویم، اتفاقاتی رخ می دهد كه شاید به آنها آگاه نباشیم. با كشیدن دندان استخوان آن ناحیه و نواحی اطرافش تحلیل می رود و فرو می نشیند و طبیعتاً با تحلیل لثه آن قسمت دچار مشكل خواهیم شد؛ ریشه عریان می شود، دندانها حساس می شوند و با خوردن آب سرد تیر می كشند. با كشیدن دندان آسیاب، طبیعتاً دندان بالایی هم بیكار می شود؛ استخوان آن ناحیه تحلیل می رود و دندان فروكش می كند. بنابراین با كشیدن یك دندان 5،6 دندان دیگر درگیر می شوند.
از دیگر مشكلاتی كه با كشیدن یك دندان به وجود می آید، این است كه ناخودآگاه با دندانهای سمت دیگر غذا را می جویم و با این اتفاق استهلاك، سائیدگی و شیوع پوسیدگی دندانهای سمت دیگ بیشتر خواهد شد. روند این اتفاقات كند است و ما متوجه آن نمی شویم.
دكتر نجف پور، تأكید كرد: وقتی یك دندان از دست می رود، حتماً باید با ایمپلنت جایگزین شود؛ زیرا در غیر اینصورت با مشكلات زیادی علاوه بر موارد ذكر شده مواجه خواهیم شد.
برنامه پزشكی ورزشی، با اجرای شكری، هر جمعه ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
پزشكی ورزشی