اقتصاد و كارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

در ارائه طرح كسب و كار به سرمایه گذار چه مواردی را رعایت كنیم؟


برنامه "اقتصاد و كارآفرینی" دوشنبه 10 دی، با دكتر مهدی صفایی، كارآفرین و مدرس حوزه كسب و كار، درباره نحوه ارائه طرح كارآفرینی و مواردی كه باید مورد توجه قرار داد به گفتگو پرداخت

1397/10/11
12:20


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی صفایی، كارآفرین و مدرس حوزه كسب و كار، در پاسخ به این سوال كه در ارائه طرح توسط كارآفرین، سرمایه گذاران به چه نكات ریزی توجه می كنند، بیان كرد: ارتباط ابتدایی ما بین 4 تا 12 ثانیه اتفاق می افتد. آن چیزی كه بسیار مهم است، این است كه حال دل ما با یك فرد خوب باشد. وقتی فردی با دیدن شخصی خوشحال می شود و او را دوست دارد، به حرف هایش بیشتر و بهتر توجه می كند. خیلی مهم است كه ما این را درك كنیم تفاوت هاست كه افراد را موفق می كند و یا زمین می زند.
وی، به مثالی اشاره كرد و گفت: وقتی به یك كارگاهی وارد شوم و با شخصی صحبت كنم كه تولید كننده است، با توجه به اینكه تولید كننده حس خلاق دارد، اگر به او بگویم محصولات شما كمی مشكل دارند و یا می خواهم كمك كنم كه محصولات شما بهتر شوند، دیگر اجازه نمی دهد صحبت كنم؛ اما اگر فرد در اولین ملاقات با سرمایه گذار بگوید یك پیشنهاد برای شما دارم و خیلی خوشحالم كه كنار شما هستم؛ می دانم كه شما انسان موفقی هستید؛ اما من یكی از كارهای شما را خیلی دوست دارم، بسیار روی فرد تأثیر خواهد گذاشت. البته این نكته را باید توجه كرد كه واقعاً از آن كار خوشمان آمده باشد.
دكتر صفایی، تأكید كرد: خیلی مهم است كه وقتی می خواهیم وارد جایی شویم، خود واقعی مان باشیم؛ فیلم بازی نكنم؛ برای صحبت كردن با شخصی نقشه نكشم و چیزی بگویم كه خودم به آن اعتقاد دارم. اگر عاشق آن كار هستم درباره اش حرف بزنم. قطعاً شخص مقابل پی به این مسئله می برد كه شخص بازی می كند و یا در حرفهایش صداقت وجود دارد.
افرادی كه در تجارت انسان های موفقی هستند، با توجه به اینكه در طول زمان انسان ها و موضوعات متفاوتی را دیدند؛ گپ های مختلف زدند و با تفكرات گوناگون آشنا شده اند، قطعاً مانند یك روانشناس هستند.
وی، در خصوص علت موفق نشدن بسیاری از ایده ها اظهار كرد: متأسفانه ما خیلی خیلی به ندرت كتاب می خوانیم و تحقیق می كنیم. ما همه چیز را در حد یك ایده، آن هم ایده هایی كه در خانواده است، مطرح می كنیم.
برنامه اقتصاد و كارآفرینی، با اجرای عباس فرهمندمهر، كاری از گروه علوم ورزشی است كه دوشنبه ها 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و كارآفرینی