اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

در ارائه طرح کسب و کار به سرمایه گذار چه مواردی را رعایت کنیم؟


برنامه "اقتصاد و کارآفرینی" دوشنبه 10 دی، با دکتر مهدی صفایی، کارآفرین و مدرس حوزه کسب و کار، درباره نحوه ارائه طرح کارآفرینی و مواردی که باید مورد توجه قرار داد به گفتگو پرداخت

1397/10/11
12:20


به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهدی صفایی، کارآفرین و مدرس حوزه کسب و کار، در پاسخ به این سوال که در ارائه طرح توسط کارآفرین، سرمایه گذاران به چه نکات ریزی توجه می کنند، بیان کرد: ارتباط ابتدایی ما بین 4 تا 12 ثانیه اتفاق می افتد. آن چیزی که بسیار مهم است، این است که حال دل ما با یک فرد خوب باشد. وقتی فردی با دیدن شخصی خوشحال می شود و او را دوست دارد، به حرف هایش بیشتر و بهتر توجه می کند. خیلی مهم است که ما این را درک کنیم تفاوت هاست که افراد را موفق می کند و یا زمین می زند.
وی، به مثالی اشاره کرد و گفت: وقتی به یک کارگاهی وارد شوم و با شخصی صحبت کنم که تولید کننده است، با توجه به اینکه تولید کننده حس خلاق دارد، اگر به او بگویم محصولات شما کمی مشکل دارند و یا می خواهم کمک کنم که محصولات شما بهتر شوند، دیگر اجازه نمی دهد صحبت کنم؛ اما اگر فرد در اولین ملاقات با سرمایه گذار بگوید یک پیشنهاد برای شما دارم و خیلی خوشحالم که کنار شما هستم؛ می دانم که شما انسان موفقی هستید؛ اما من یکی از کارهای شما را خیلی دوست دارم، بسیار روی فرد تأثیر خواهد گذاشت. البته این نکته را باید توجه کرد که واقعاً از آن کار خوشمان آمده باشد.
دکتر صفایی، تأکید کرد: خیلی مهم است که وقتی می خواهیم وارد جایی شویم، خود واقعی مان باشیم؛ فیلم بازی نکنم؛ برای صحبت کردن با شخصی نقشه نکشم و چیزی بگویم که خودم به آن اعتقاد دارم. اگر عاشق آن کار هستم درباره اش حرف بزنم. قطعاً شخص مقابل پی به این مسئله می برد که شخص بازی می کند و یا در حرفهایش صداقت وجود دارد.
افرادی که در تجارت انسان های موفقی هستند، با توجه به اینکه در طول زمان انسان ها و موضوعات متفاوتی را دیدند؛ گپ های مختلف زدند و با تفکرات گوناگون آشنا شده اند، قطعاً مانند یک روانشناس هستند.
وی، در خصوص علت موفق نشدن بسیاری از ایده ها اظهار کرد: متأسفانه ما خیلی خیلی به ندرت کتاب می خوانیم و تحقیق می کنیم. ما همه چیز را در حد یک ایده، آن هم ایده هایی که در خانواده است، مطرح می کنیم.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی، با اجرای عباس فرهمندمهر، کاری از گروه علوم ورزشی است که دوشنبه ها 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و کارآفرینی