اقتصاد و كارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

ایگوركولاكوویچ به همراه خانواده اش به ایران آمد

برنامه تیتر اول دوشنبه 2 اسفند با حضور افشاردوست، دبیركل فدراسیون والیبال به بحث درباره خبر ورود ایگور كولاكوویچ و خانواده اش به ایران پرداخت.

1395/12/03
08:59

به گزارش رادیو ورزش؛ سرمربی جدید تیم ملی والیبال كشورمان صبح امروز به همراه همسرش وارد تهران شد. ایگور كولاكوویچ كه به تازگی هدایت تیم ملی والیبال كشورمان را به عهده گرفته وارد ایران شد تا به تدریج كارهای خود را برای هدایت تیم ملی آغاز كند.
افشاردوست، دبیركل فدراسیون والیبال در این زمینه بیان كرد: از امروز میزبان كولاكوویچ و خانواده اش هستیم. با توجه به اطلاعاتی كه كولاكوویج در خصوص سوابق والیبالیست های ایران دارد. در مرحله اول مشاهده مسابقات پلی آف و نیز تعامل و هماهنگی با مربی تیم بزرگسالان برای تعیین نحوه دعوت از بازیكنان، زمان برگزاری اردو در دستور كار قرار دارد. همچنین مشاهده بازی 4 تیم نهایی لیگ برتر جز اولویت های كاری این سرمربی است تا سطح بازیكنان تعیین گردد و با یك جمعبندی مناسب به ادامه فالیت بپردازد.
كولاكوویچ مسئولیت 8 سال كار مداوم در تیم ملی صربستان را برعهده داشت و توانست مقام های مختلفی از جمله قهرمانی اروپا ، لیگ جهانی و ورود به المپیك را برای این تیم بدست بیاورد. وی تغییر نسل بسیار خوبی در تیم ملی صربستان ایجاد كرد كه منجر به كسب مدال طلای لیگ جهانی شد.
نكته قابل توجه اینجاست كه مربیان مطرح دنیا از نظر فنی تفاوت چندانی با هم ندارند اما آنچه كه این مربیان را از هم متمایز می كند. فلسفه كاری هریك از آنهاست. كولاكوویچ جز كسانی است كه كار را بخوبی به انجام می رساند و در زمینه انگیزشی بازیكنان دانش دارد. در رویدادهای مختلف وی در كنار بازیكنانش بود و از تجربه كافی برای هدایت تیم برخوردار است.
ما با گزینه های خوب مربیگری دنیا مشورت و مذاكره كردیم اما بسیاری از آنها به دلیل مشغله و عدم علاقمندی به خروج از كشورشان حذف شدند تا اینكه با توجه به ویژگی های كاری و شرایط كولاكوویج، او سرمربی منتخب ما شد.
چندین سال پیش والیبال ما نقطه عطفی را پشت سرگذاشت كه تمام توجهات را بخود جلب كرد. مدیریت بنحوی بود كه والیبال به سرعت پیشرفت كرد و به یكی از قدرت های جهان تبدیل شد. والیبال ما سیر نزولی خود را از بیست و هفتم جهان به هفتم طی كرد. به بتدریج قراردادها رنگ و بوی حرفه ای تری به خود گرفت و اما اخلاقیات تحت الشعاع قرار گرفت. متاسفانه اخیرا شاهد بی اخلاقی هایی در میادین مختلف والیبال هستیم. برای رفع این مشكل لازم است كلیه رسانه ها مشاركت كنند . ضمن اینكه پیگیری مسائل فرهنگی را باید به فدراسیون سپرد.
برنامه زنده تیتر اول، دوشنبه دوم اسفند با اجرای اسكویی كاری از گروه تفریحات ورزشی بود. این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت بیست و پنج دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و كارآفرینی