اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

برپایی نخستین استارت آپ ویکند ورزشی ایران

برنامه "اقتصاد و کارآفرینی" دوشنبه 6 اسفند، دکتر عادله عظیمی، کارشناس کارآفرینی، در ارتباط با اولین استارت آپ ویکند ورزشی به گفتگو پرداخت.

1397/12/07
10:26

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر عادله عظیمی، کارشناس کارآفرینی، در خصوص وضعیت دنیای امروز در بحث کارآفرینی گفت: امروز در دنیایی زندگی می کنیم که سرعت تغییرات در زندگی به حد چشمگیری بالا می رود. در چنین شرایطی همه سازمان ها و به خصوص کسب و کارها در هر زمینه و رشته ای که باشند، نیازمند نوآوری در ارائه محصولات و خدمات به مشتری هستند. امروزه بسیاری از کسب و کارهای قدیمی به واسطه همین تغییرات و اعمال برخی نوآوری ها توسط افراد مختلف، جای خود را به کسب و کارهای جدید می دهند.
بسیاری از اپلیکیشن هایی که روی گوشی هایمان نصب می کنیم و برای انجام کارهای روزمره زندگی مان استفاده می کنیم، نمونه از کسب و کارهای نوپا هستند.
وی، در ارتباط با نخستین رویداد استارت آپ ویکند ورزشی که در دانشگاه شمال برگزار خواهد شد، اظهار کرد: ما یک رویداد کارآفرینانه را تحت عنوان اولین استارت آپ ویکند ورزشی ایران برنامه ریزی کرده ایم که تصمیم داریم از طریق برگزاری این رویداد، فرصتی را در اختیار ایده پردازان حوزه تربیت بدنی و علوم ورزشی قرار بدهیم تا ایده پردازان ضمن ارائه ایده ها از فضا و امکانات رویداد مذکور به منظور دریافت آموزش های لازم از طرف مدرسان و مربیان حرفه ای و جذب سرمایه گذار با هدف تبدیل این ایده به محصول یا خدمت مورد نظر و در نهایت ورود به بازار و درآمدزایی بهره ببرند.
استارت آپ ویکند علاوه بر اینکه در رشته های مختلف برگزار شده است، گاهاً در ورزش هم استارت آپ ویکندهایی شاهد بوده ایم؛ اماعملاً این استارت آپ ها از رویکرد جهانی تبعیت نکرده است.
دکتر عظیمی، تصریح کرد: نحوه برگزاری استارت آپ ویکند ها در سراسر دنیا به این صورت است که یک رویداد آموزش و تجربی طی مدت 3 روز متوالی در آخر هفته برگزار می شود. در این برنامه علاقه مندان به کارآفرینی و استارت آپ، برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب ها و طراحان گرافیک دور هم جمع می شوند تا طی 54 ساعت ایده های خود را مطرح کنند؛ گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.
وی، در پاسخ به این سوال که رویداد چند روزه است و فرآیند اجرایش از روز اول تا روز آخر به چه صورت است، عنوان کرد: این رویداد طی 3 روز انجام می شود و از روز چهارشنبه 8 اسفند آغاز خواهد شد. کارآفرینان روز اول به مدت 60 ثانیه فرصت دارند ایده های خود را ارائه کنند و در نهایت بهترین ایده ها از شرکت کنندگان رأی گیری می شود و 10 ایده که بیشترین رأی را آورد وارد مرحله بعد می شود. در روز دوم مکان هایی برای تیم ها تدارک دیده می شود و امکاناتی در اختیارشان می گذاریم تا تلاش کنند ایده خود را به مرحله اجرا برسانند. در روز دوم قسمتی از تیم سعی می کند مدل تجاری ایده را طراحی کند و با صحبت با مشتریان اعتبارسنجی ایده را انجام دهد و بخش دیگر تیم سعی می کند نمونه اولیه را برنامه ریزی کند تا برای آزمایش به مشتریان عرضه شود.
در روز سوم تیم ها کارهای خود را مقابل داوران ارائه می کنند. عصر روز سوم ایده ها بررسی و 3 تیم برتر انتخاب می شود. تیم اول 3 میلیون تومان، تیم دوم 2 میلیون تومان و تیم سوم یک میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی، با اجرای دکتر عباس فرهمندمهر، دوشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و کارآفرینی