اقتصاد و كارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

برپایی نخستین استارت آپ ویكند ورزشی ایران

برنامه "اقتصاد و كارآفرینی" دوشنبه 6 اسفند، دكتر عادله عظیمی، كارشناس كارآفرینی، در ارتباط با اولین استارت آپ ویكند ورزشی به گفتگو پرداخت.

1397/12/07
10:26

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر عادله عظیمی، كارشناس كارآفرینی، در خصوص وضعیت دنیای امروز در بحث كارآفرینی گفت: امروز در دنیایی زندگی می كنیم كه سرعت تغییرات در زندگی به حد چشمگیری بالا می رود. در چنین شرایطی همه سازمان ها و به خصوص كسب و كارها در هر زمینه و رشته ای كه باشند، نیازمند نوآوری در ارائه محصولات و خدمات به مشتری هستند. امروزه بسیاری از كسب و كارهای قدیمی به واسطه همین تغییرات و اعمال برخی نوآوری ها توسط افراد مختلف، جای خود را به كسب و كارهای جدید می دهند.
بسیاری از اپلیكیشن هایی كه روی گوشی هایمان نصب می كنیم و برای انجام كارهای روزمره زندگی مان استفاده می كنیم، نمونه از كسب و كارهای نوپا هستند.
وی، در ارتباط با نخستین رویداد استارت آپ ویكند ورزشی كه در دانشگاه شمال برگزار خواهد شد، اظهار كرد: ما یك رویداد كارآفرینانه را تحت عنوان اولین استارت آپ ویكند ورزشی ایران برنامه ریزی كرده ایم كه تصمیم داریم از طریق برگزاری این رویداد، فرصتی را در اختیار ایده پردازان حوزه تربیت بدنی و علوم ورزشی قرار بدهیم تا ایده پردازان ضمن ارائه ایده ها از فضا و امكانات رویداد مذكور به منظور دریافت آموزش های لازم از طرف مدرسان و مربیان حرفه ای و جذب سرمایه گذار با هدف تبدیل این ایده به محصول یا خدمت مورد نظر و در نهایت ورود به بازار و درآمدزایی بهره ببرند.
استارت آپ ویكند علاوه بر اینكه در رشته های مختلف برگزار شده است، گاهاً در ورزش هم استارت آپ ویكندهایی شاهد بوده ایم؛ اماعملاً این استارت آپ ها از رویكرد جهانی تبعیت نكرده است.
دكتر عظیمی، تصریح كرد: نحوه برگزاری استارت آپ ویكند ها در سراسر دنیا به این صورت است كه یك رویداد آموزش و تجربی طی مدت 3 روز متوالی در آخر هفته برگزار می شود. در این برنامه علاقه مندان به كارآفرینی و استارت آپ، برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب ها و طراحان گرافیك دور هم جمع می شوند تا طی 54 ساعت ایده های خود را مطرح كنند؛ گروه تشكیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا كند.
وی، در پاسخ به این سوال كه رویداد چند روزه است و فرآیند اجرایش از روز اول تا روز آخر به چه صورت است، عنوان كرد: این رویداد طی 3 روز انجام می شود و از روز چهارشنبه 8 اسفند آغاز خواهد شد. كارآفرینان روز اول به مدت 60 ثانیه فرصت دارند ایده های خود را ارائه كنند و در نهایت بهترین ایده ها از شركت كنندگان رأی گیری می شود و 10 ایده كه بیشترین رأی را آورد وارد مرحله بعد می شود. در روز دوم مكان هایی برای تیم ها تدارك دیده می شود و امكاناتی در اختیارشان می گذاریم تا تلاش كنند ایده خود را به مرحله اجرا برسانند. در روز دوم قسمتی از تیم سعی می كند مدل تجاری ایده را طراحی كند و با صحبت با مشتریان اعتبارسنجی ایده را انجام دهد و بخش دیگر تیم سعی می كند نمونه اولیه را برنامه ریزی كند تا برای آزمایش به مشتریان عرضه شود.
در روز سوم تیم ها كارهای خود را مقابل داوران ارائه می كنند. عصر روز سوم ایده ها بررسی و 3 تیم برتر انتخاب می شود. تیم اول 3 میلیون تومان، تیم دوم 2 میلیون تومان و تیم سوم یك میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند كرد.
برنامه اقتصاد و كارآفرینی، با اجرای دكتر عباس فرهمندمهر، دوشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و كارآفرینی