اقتصاد و كارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

اهداف برپایی رویداد ورزشی "سكو"


برنامه "اقتصاد و كارآفرینی" دوشنبه 27 اسفند، در گفتگو با دكتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، به ارائه بخش های مختلف رویداد سكو اختصاص داشت.

1397/12/28
11:42


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، در پاسخ به این سوال كه با توجه به برپایی رویداد سكو و خروجی آن، چطور می توانیم بخش های درستی را تشخیص دهیم و روی آن سرمایه گذاری كنیم، بیان كرد: دانشجویان رشته های علوم ورزش كشور در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دكترا كه فارغ التحصیل می شوند، دانش و مهارتی را كسب كرده اند؛ اما عملاً نمی دانند چطور باید وارد فضای كسب و كار شوند. این نكته ای است كه معمولاً در دانشگاه ها آموخته نمی شود و ما این نیاز را احساس كردیم.
وی، ادامه داد: ما فكر كردیم اقدامی كه می تواند اتفاق بیافتد، این است كه به دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته جهت و خط فكری دهیم. فقط این نیست كه شما یك مربی شوید؛ باشگاه بزنید و یا در یك باشگاه ورزشی مشغول بكار شوید؛ بلكه می توان دیدگاه ها و تفكرات جدیدی پیدا كرد. به همین جهت در چند بخش رویداد را برگزار كردیم. در یك بخش كسب و كارهایی كه در حال حاضر موفق هستند را در این رویداد دعوت كردیم؛ به طور مثال مدیر سایت ورزش 3 به عنوان یكی از سایت های برتر، مدیر روزنامه خبر ورزشی به عنوان پرتیراژترین روزنامه كشور و نیز اصفهانی مدیر مجموعه "حس خوب زندگی" را دعوت كردیم كه حضور پیدا كنند و رازهای موفقیت خود را بیان كنند.
دكتر رسولی، نیز عنوان كرد: مسئله ای كه وجود دارد، این است كه كسب و كارهای مطرح شده كسب و كارهایی هستند كه زمان زیادی گذشته تا به موفقیت برسند. ما برای اینكه فاصله را كم كنیم، گروه های دیگری از استارت آپ هایی كه تازه وارد بازار كار شده اند و نوپا هستند را در كنار این بزرگان دعوت كردیم تا رازهای اینكه چطور كسب و كار را شروع كردند، چطور نیاز جامعه را شناختند و بخش بندی بازار كردند را بیان كنند. احساس ما بر این بود كه افراد جوانی كه در این رویداد حضور پیدا می كنند با این كارآفرینان جوان ارتباط بهتری برقرار كنند.
در بخش آخر هم تعدادی از ورزشكاران، داوران، مدیران و مربیان موفق ورزش كشور را دعوت كردیم؛ زیرا این مشاغل هم خویشتن فرما هستند و كسب و كاریی از حوزه ورزش شناخته می شوند.
برنامه اقتصاد و كارآفرینی، با اجرای دكتر عباس فرهمندمهر، دوشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و كارآفرینی