اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

اهداف برپایی رویداد ورزشی "سکو"


برنامه "اقتصاد و کارآفرینی" دوشنبه 27 اسفند، در گفتگو با دکتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، به ارائه بخش های مختلف رویداد سکو اختصاص داشت.

1397/12/28
11:42


به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، در پاسخ به این سوال که با توجه به برپایی رویداد سکو و خروجی آن، چطور می توانیم بخش های درستی را تشخیص دهیم و روی آن سرمایه گذاری کنیم، بیان کرد: دانشجویان رشته های علوم ورزش کشور در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا که فارغ التحصیل می شوند، دانش و مهارتی را کسب کرده اند؛ اما عملاً نمی دانند چطور باید وارد فضای کسب و کار شوند. این نکته ای است که معمولاً در دانشگاه ها آموخته نمی شود و ما این نیاز را احساس کردیم.
وی، ادامه داد: ما فکر کردیم اقدامی که می تواند اتفاق بیافتد، این است که به دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته جهت و خط فکری دهیم. فقط این نیست که شما یک مربی شوید؛ باشگاه بزنید و یا در یک باشگاه ورزشی مشغول بکار شوید؛ بلکه می توان دیدگاه ها و تفکرات جدیدی پیدا کرد. به همین جهت در چند بخش رویداد را برگزار کردیم. در یک بخش کسب و کارهایی که در حال حاضر موفق هستند را در این رویداد دعوت کردیم؛ به طور مثال مدیر سایت ورزش 3 به عنوان یکی از سایت های برتر، مدیر روزنامه خبر ورزشی به عنوان پرتیراژترین روزنامه کشور و نیز اصفهانی مدیر مجموعه "حس خوب زندگی" را دعوت کردیم که حضور پیدا کنند و رازهای موفقیت خود را بیان کنند.
دکتر رسولی، نیز عنوان کرد: مسئله ای که وجود دارد، این است که کسب و کارهای مطرح شده کسب و کارهایی هستند که زمان زیادی گذشته تا به موفقیت برسند. ما برای اینکه فاصله را کم کنیم، گروه های دیگری از استارت آپ هایی که تازه وارد بازار کار شده اند و نوپا هستند را در کنار این بزرگان دعوت کردیم تا رازهای اینکه چطور کسب و کار را شروع کردند، چطور نیاز جامعه را شناختند و بخش بندی بازار کردند را بیان کنند. احساس ما بر این بود که افراد جوانی که در این رویداد حضور پیدا می کنند با این کارآفرینان جوان ارتباط بهتری برقرار کنند.
در بخش آخر هم تعدادی از ورزشکاران، داوران، مدیران و مربیان موفق ورزش کشور را دعوت کردیم؛ زیرا این مشاغل هم خویشتن فرما هستند و کسب و کاریی از حوزه ورزش شناخته می شوند.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی، با اجرای دکتر عباس فرهمندمهر، دوشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و کارآفرینی