روانشناسی ورزشی سه شنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

روانشناسي ورزشي

مهسا جدی: آسیب دیدگی ام یك معجزه بود


برنامه "روانشناسی ورزش" سه شنبه 21 فروردین، میزبان مهسا جدی، ملی پوش تكواندو بود.

1397/01/22
08:22


به گزارش رادیو ورزش؛ مهسا جدی، ملی پوش تكواندو، در ارتباط با آسیب دیدگی زانوی خود گفت: من 22 تیر ماه، یك هفته قبل از اعزام به مسابقات جهانی موجو از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شدم. طول درمان من تا تیرماه 97 طول می كشد و انشالله با انرژی و سلامتی كامل به میدان بازمی گردم.
وی، در پاسخ به این سوال كه آسیب دیدگی ایجاد شده چه اثری روی شخصیت قهرمانی شما گذاشت، بیان كرد: اوایل با این قضیه خوب كنار نیامدم؛ تا اینكه مدتی گذشت و متوجه شدم كه این آسیب یك معجزه در زندگی من بوده و به آن احتیاج داشتم. بابت این اتفاق از خداوند متشكرم و مطمئنم كه خیلی بهتر از قبل به رقابتها باز می گردم.
با این آسیب من بزرگتر و قویتر شدم و خیلی از مسائل را درك كردم. به توانایی هایی كه خداوند به من داده، پی بردم. یكی از دلایلی كه احساس می كنم با این اتفاق بزرگتر شده ام، این است كه مجبور شدم سطح انتظاراتم از افراد را پایین بیاورم.
این تكواندوكار در ادامه گفت: نایب رئیس فدراسیون، همراه با كادر فنی، بازیكنان تیم ملی و حتی استادم و ارشدهای كلاس به دیدنم آمدند و این ملاقات در روحیه ام بسیار تأثیر داشت؛ زیرا پس از پدر و مادرم، خانواده دوم من فدراسیون تكواندو است.
جدی، در پاسخ به این پرسش كه برای مسابقات خود را چطور از لحاظ ذهنی آماده می كنید، تشریح كرد: من سال اولی كه وارد اردوی تیم ملی شدم، استادم از لحاظ ذهنی خیلی روی من كار كرد و این مسئله به بنده بسیار كمك كرد و توانستم در سن 13 سالگی مدال برنز نوجوانان آسیا، یعنی اولین مدال برون مرزی ام را بگیرم.
برنامه روانشناسی ورزشی، با اجرای دكتر خسرو حمزه، سه شنبه ها ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزشی تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
روانشناسی ورزشی