روانشناسی ورزشی سه شنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

روانشناسي ورزشي

مهسا جدی: آسیب دیدگی ام یک معجزه بود


برنامه "روانشناسی ورزش" سه شنبه 21 فروردین، میزبان مهسا جدی، ملی پوش تکواندو بود.

1397/01/22
08:22


به گزارش رادیو ورزش؛ مهسا جدی، ملی پوش تکواندو، در ارتباط با آسیب دیدگی زانوی خود گفت: من 22 تیر ماه، یک هفته قبل از اعزام به مسابقات جهانی موجو از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شدم. طول درمان من تا تیرماه 97 طول می کشد و انشالله با انرژی و سلامتی کامل به میدان بازمی گردم.
وی، در پاسخ به این سوال که آسیب دیدگی ایجاد شده چه اثری روی شخصیت قهرمانی شما گذاشت، بیان کرد: اوایل با این قضیه خوب کنار نیامدم؛ تا اینکه مدتی گذشت و متوجه شدم که این آسیب یک معجزه در زندگی من بوده و به آن احتیاج داشتم. بابت این اتفاق از خداوند متشکرم و مطمئنم که خیلی بهتر از قبل به رقابتها باز می گردم.
با این آسیب من بزرگتر و قویتر شدم و خیلی از مسائل را درک کردم. به توانایی هایی که خداوند به من داده، پی بردم. یکی از دلایلی که احساس می کنم با این اتفاق بزرگتر شده ام، این است که مجبور شدم سطح انتظاراتم از افراد را پایین بیاورم.
این تکواندوکار در ادامه گفت: نایب رئیس فدراسیون، همراه با کادر فنی، بازیکنان تیم ملی و حتی استادم و ارشدهای کلاس به دیدنم آمدند و این ملاقات در روحیه ام بسیار تأثیر داشت؛ زیرا پس از پدر و مادرم، خانواده دوم من فدراسیون تکواندو است.
جدی، در پاسخ به این پرسش که برای مسابقات خود را چطور از لحاظ ذهنی آماده می کنید، تشریح کرد: من سال اولی که وارد اردوی تیم ملی شدم، استادم از لحاظ ذهنی خیلی روی من کار کرد و این مسئله به بنده بسیار کمک کرد و توانستم در سن 13 سالگی مدال برنز نوجوانان آسیا، یعنی اولین مدال برون مرزی ام را بگیرم.
برنامه روانشناسی ورزشی، با اجرای دکتر خسرو حمزه، سه شنبه ها ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزشی تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
روانشناسی ورزشی