چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

درآمدزایی با استفاده از کسب و کارهای نوین ورزشی

برنامه چشم انداز چهارشنبه 19 مهر ماه با حضور دکتر علیرضا قنادان، مدرس و محقق کارآفرینی به بررسی روش های جدید کسب و کار در فوتبال پرداخت.

1396/07/22
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر علیرضا قنادان، مدرس و محقق کارآفرینی در تعریف کسب و کار های نو پا (استارت آپ ها) بیان کرد: کسب و کارهای نو پا (استارت آپ ها) به سرعت امکان رشد دارند و محدودیت ندارند. این نوع کسب و کارها معمولا نیاز به حمایت و جذب سرمایه اولیه دارند و در آنها ایده خلاقانه وجود دارد.
قنادان درخصوص پتانسیل ورزش در ایجاد این نوع کسب و کار اظهار کرد: اقتصاد ایران در حال دگردیسی است. یکی از موضوعات مهم در کسب و کارهای نو پا در حوزه ورزشی این است که زمینه برای ورود سرمایه فراهم شود. در کشور ما ظرفیت بخش خصوصی بسیار بالاست. در این رابطه لازم است که سیاست گذاری درستی اتفاق بیفتد و سرمایه گذاری به سمت کسب و کار ورزشی جذب شود.
وی در مورد توسعه کسب و کارهای نوین در فضای فوتبال ایران گفت: فضای ورزش بخصوص فوتبال برای کارآفرینی و شکل دادن کسب و کارهای نو پا و خلاقانه بسیار جذاب است. وقتی صحبت از کسب و کار می شود؛ اندازه بازار و جنس نیازی که از آن صحبت می شود؛ دارای اهمیت است.
اولین پیش نیاز جهت توسعه کسب و کارهای نوین فوتبالی تغییر ذهنیت در سیاستگذاری های ورزشی و حمایت از این کسب و کارهاست. این تغییر نگرش مهمترین بخشی است که باید اتفاق بیفتد؛ یعنی سیاستگذاری ورزشی به این سمت رود که حمایت خود را در قالب راهگشایی و امکانات زیربنایی در اختیار قرار دهد.
برنامه چشم انداز چهارشنبه 19 مهر کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای احسان عبدالملکی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز