چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نکاتی درخصوص تاسیسات الکتریکی و مکانیکی اماکن ورزشی

برنامه چشم انداز چهارشنبه 29 آذر با حضور محسن نعمتی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات الکتریکی و شبیر سلیمی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات مکانیکی به موضوع تاسیسات الکتریکی و مکانیکی اماکن ورزشی پرداخت.

1396/10/03
08:49

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن نعمتی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات الکتریکی پیرامون کاهش اتلاف انرژی در اماکن ورزشی اظهار کرد: تاسیسات الکتریکی اکثر اماکن ورزشی علاوه بر اینکه اتلاف انرژی بالایی دارند؛ از کیفیت پائینی هم برخوردارند. اگر تاسیسات الکتریکی و مکانیکی بروز و نوین استفاده شود؛ خدمات اضافه تری به مشتریان ارائه می شود و درنتیجه این اماکن ورزشی مراجعه کنندگان بیشتری خواهند داشت که احساس رضایتمندی زیادتری دارند و منجر به کسب درآمد بالاتر برای این اماکن می گردد.
در گذشته سیستم اعلام و اطفا حریق در اکثر سالن های ورزشی به شکل مناسب اجرا نشدند. در این زمینه تکنولوژی پیشرفت کرده و سیستم و تجهیزات بروزتری وجود دارند. از نظر اتصالات استانداردهایی اضافه شده که باید رعایت شوند تا ایمنی افزایش یابد. اماکن ورزشی قدیمی حتی تجهیزات ابتدایی ندارند که باید هر چه سریعتر اصلاح شود.
نعمتی در مورد کارآفرینی در اماکن ورزشی توضیح داد: درصورتی اماکن ورزشی یک حیطه کارآفرینی محسوب می شوند که احساس رضایتمندی در مشتریان ایجاد کنند. همه ما به دنبال اماکنی هستیم که در آن ورزش و تفریح کنیم. این احساس رضایتمندی زمانی ایجاد می شود که از سیستم های بروز و کارآمدی استفاده شده باشد. باید بصورت مهندسی نگاه کرده؛ ساختار درستی را تعریف کنیم و فضای امن و با نشاطی را برای مردم فراهم آوریم.
شبیر سلیمی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات میکانیکی درخصوص سیستم آتش نشانی و اطفا حریق اماکن ورزشی بیان کرد: سیستم آتش نشانی با آب از الزاماتی است که باید سالن های ورزشی داشته باشند و حتی سالن های ورزش های آبی نیز باید دارای سیستم پاشش آب باشند. به ساختمان هایی که در مرکز شهر قرار داشته و فاصله کمی با مراکز آتش نشانی دارند؛ جهت اعلام و اطفا حریق راهکارهایی ارائه می شود و برای ساختمان هایی که در بیرون شهر قرار دارند؛ ایستگاه های کوچک محلی تعبیه می شود.
برنامه چشم انداز چهارشنبه 29 آذر کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای احسان عبدالملکی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز