چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

مشکلات پیاده سازی سیستم های هوشمند در اماکن ورزشی

برنامه چشم انداز چهارشنبه 13 دی ماه با حضور محسن نعمتی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات الکتریکی و شبیر سلیمی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات مکانیکی به موضوع مشکلات پیاده سازی سیستم های هوشمند در اماکن ورزشی پرداخت.

1396/10/16
08:47

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن نعمتی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات الکتریکی پیرامون نقایص اجرای سیستم های هوشمند در اماکن ورزشی کشور اظهار کرد: یکی از نقایص سیستم های هوشمند در کشور این است که هم افراد بهره بردار و هم کسانی که کار تعمیر و نگهداری از تجهیزات را برعهده دارند؛ اشراف کاملی به کاربری و مشکلات تجهیزات ندارند.
ما استانداردها و پشتوانه فنی قوی داریم ولی مرجع داخلی قوی نداریم تا با توجه به اقلیم، فرهنگ، جغرافیا و ... این استانداردها را جاگذاری کند.
متاسفانه در اکثر فضاهای اداری، تجاری و مسکونی از هم گسیختگی وجود دارد و قانون مدون و ثابتی نیز در این رابطه وجود ندارد.
ما باید کارشناسان بیشتری داشته تا اطلاعات بیشتری از تجهیزات و نحوه خدمات دهی در اختیار داشته باشیم و شرکتهای داخلی رقیب هم پیدا شوند و در این حوزه رقابت کنند. دولت نیز باید بودجه مناسبی را به تحقیق و تولید در این زمینه اختصاص دهد،
در اکثر پروژه های سیستم هوشمند مشکل اصلی این است که کارشناسی اولیه با دقت انجام نگرفته و هزینه اولیه زیادی صرف شده ولی خروجی مطلوب حاصل نشده است.
شبیر سلیمی، مدرس، پژوهشگر و مجری تاسیسات مکانیکی درخصوص اهمیت در نظر گرفتن کاربری های جانبی در طراحی اماکن ورزشی بیان کرد: ما باید توجه داشته باشیم که تنها یک سالن ورزشی نمی سازیم و این اماکن باید فضاهای جانبی مثل پارکینگ، رستوران، اماکن اقامتی، سالن کنفرانس خبری و ... داشته باشند و از کودک تا سالمند بتوانند از امکانات ورزشی و تفریحی آن استفاده کنند. بخش های خصوصی هم باید مشارکت داشته باشند و اگر امکانات بهتر و قیمت رقابتی ارائه دهند و اقبال عمومی به این مراکز و اماکن بیشتر شود؛ بقیه اماکن ورزشی هم برای اینکه از قافله عقب نمانند؛ به این سمت می آیند.
در ضمن بهتر است دولت در این رابطه متولی شود تا وحدت رویه برای همه اماکن ایجاد شود ولی نه اینکه الزام وجود داشته باشد بلکه از مدل های موفق خارجی گرته برداری شود.
برنامه چشم انداز چهارشنبه 13 دی کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای احسان عبدالملکی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز