چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

وضعیت تنیسورهای کشور برای نبرد با مدعیان آسیایی


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 22 فروردین، در گفتگو با مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، به بررسی وضعیت تیم ملی کشور پرداخت.

1397/01/26
08:30


به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، در ارتباط با شرایط تیم ملی کشور و مسابقات آتی گفت: خوشبختانه ما در 2 سال اخیر و به ویژه در فروردین ماه امسال نتایج خوبی کسب کردیم. امسال در مسابقات پرو تورهای آزاد جهانی بزرگسالان، کاپ آسیا عملکرد خوبی داشتیم و نیز اولین سهمیه جوانان را کسب کردیم. دستورالعملی که از سوی دکتر سجادی، ریاست کاروان جاکارتا به ما ارسال شد، این بود که در بخش مردان و زنان هر کشور می تواند 5 ورزشکار را به مسابقات اعزام کند؛ اما در بخش انفرادی 2 نفر بیشتر نمی توانند شرکت کنند و این یک مقدار شانس ما را افزایش می دهد.
وی، تصریح کرد: ما تیم دوبل خوبی داریم. برادران عالمیان نتایج نزدیکی را به قهرمانان اول دنیا واگذار کرده اند و این نشان می دهد که با یک مقدار تلاش و همت می توانیم نتایجی بهتر از قبل کسب کنیم.
حضور ما در مسابقات آسیایی می تواند مقدمه و کمکی برای کسب سهمیه المپیک 2020 باشد. هنوز آخرین آیین نامه نحوه گزینش برای المپیک 2020 به ما اعلام نشده است. آن چیزی که مسلم است، این است که ما باید رنکینگ مان را ارتقاء دهیم. امین احمدیان با اینکه سهمیه المپیک جوانان را گرفت، در حال حاضر در آخرین رنکنیگ منتشر شده نفر 17 دنیاست و در سیدگزاری جزء 16 نفر اول چیده نمی شود.
قارداشی، افزود: تلاش ما بر این است که تا قبل از رقابتهای آرژانتین احمدیان به 2،3 پروتور دیگر اعزام شود تا بتوانیم وی را جزء 16 نفر و حتی 8 نفر نخست جهان ببینیم.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا امین احمدیان جزء ترکیب تیم برای اعزام به جاکارتای اندونزی است، اظهار کرد: بله؛ وی برای این رقابتها انتخاب شده است؛ زیرا ما با تأیید کادر و نفرات دیگر انتخابی مجددی نمی توانیم داشته باشیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال، نیز عنوان کرد: فدراسیون جهانی ما برای اینکه افراد و کشورها را به حضور مکرر در مسابقات بین المللی و مختلف آسیایی ترغیب کند، اعلام کرده که کشورها باید حداقل سالی 8 مسابقه شرکت کنند.
برنامه چشم انداز، امروز با اجرای کشاورز روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز