چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

وضعیت تنیسورهای كشور برای نبرد با مدعیان آسیایی


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 22 فروردین، در گفتگو با مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، به بررسی وضعیت تیم ملی كشور پرداخت.

1397/01/26
08:30


به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، در ارتباط با شرایط تیم ملی كشور و مسابقات آتی گفت: خوشبختانه ما در 2 سال اخیر و به ویژه در فروردین ماه امسال نتایج خوبی كسب كردیم. امسال در مسابقات پرو تورهای آزاد جهانی بزرگسالان، كاپ آسیا عملكرد خوبی داشتیم و نیز اولین سهمیه جوانان را كسب كردیم. دستورالعملی كه از سوی دكتر سجادی، ریاست كاروان جاكارتا به ما ارسال شد، این بود كه در بخش مردان و زنان هر كشور می تواند 5 ورزشكار را به مسابقات اعزام كند؛ اما در بخش انفرادی 2 نفر بیشتر نمی توانند شركت كنند و این یك مقدار شانس ما را افزایش می دهد.
وی، تصریح كرد: ما تیم دوبل خوبی داریم. برادران عالمیان نتایج نزدیكی را به قهرمانان اول دنیا واگذار كرده اند و این نشان می دهد كه با یك مقدار تلاش و همت می توانیم نتایجی بهتر از قبل كسب كنیم.
حضور ما در مسابقات آسیایی می تواند مقدمه و كمكی برای كسب سهمیه المپیك 2020 باشد. هنوز آخرین آیین نامه نحوه گزینش برای المپیك 2020 به ما اعلام نشده است. آن چیزی كه مسلم است، این است كه ما باید رنكینگ مان را ارتقاء دهیم. امین احمدیان با اینكه سهمیه المپیك جوانان را گرفت، در حال حاضر در آخرین رنكنیگ منتشر شده نفر 17 دنیاست و در سیدگزاری جزء 16 نفر اول چیده نمی شود.
قارداشی، افزود: تلاش ما بر این است كه تا قبل از رقابتهای آرژانتین احمدیان به 2،3 پروتور دیگر اعزام شود تا بتوانیم وی را جزء 16 نفر و حتی 8 نفر نخست جهان ببینیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا امین احمدیان جزء تركیب تیم برای اعزام به جاكارتای اندونزی است، اظهار كرد: بله؛ وی برای این رقابتها انتخاب شده است؛ زیرا ما با تأیید كادر و نفرات دیگر انتخابی مجددی نمی توانیم داشته باشیم.
رئیس فدراسیون بسكتبال، نیز عنوان كرد: فدراسیون جهانی ما برای اینكه افراد و كشورها را به حضور مكرر در مسابقات بین المللی و مختلف آسیایی ترغیب كند، اعلام كرده كه كشورها باید حداقل سالی 8 مسابقه شركت كنند.
برنامه چشم انداز، امروز با اجرای كشاورز روی آنتن رفت. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی است كه هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز