چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

اما و اگرهای اعزام اسکواش بازان به جاکارتا

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 29 فروردین، در گفتگو با سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش، به بررسی وضعیت اسکواش بازان کشور برای اعزام به بازیهای آسیایی جاکارتا اختصاص داشت.

1397/02/01
08:55

به گزارش رادیو ورزش؛ سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش، در خصوص وضعیت آمادگی اسکواش بازان کشور گفت: بعد از موفقیت کاروان اسکواش کشورمان در رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا، بیشترین تعهدی که به ستاد عالی بازیهای آسیایی جاکارتای اندونزی داده بودیم، این بود که در بخش آقایان ششم بزرگسالان آسیا و در بخش بانوان هشتم آسیا شویم.
وی از اردوهای مؤثری که در تهران و کوالالامپور در زمستان پارسال توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار شده بود خبر داد و افزود: در سالهای گذشته اگر با قرعه خوبی در بخش آقایان مواجه می شدیم، حتی می توانستیم مقام هشتم آسیا را کسب کنیم.
سلیمانی در همین رابط اشاره کرد: ورزشکارانمان با بازیکنان مالزی تمرینات خوبی داشتند و 4 روز زودتر از رقابتها به کره جنوبی اعزام شدند. برهمین اساس شرایط به نفع تیم ملی کشورمان تمام شد. خوشبختانه در این رقابتها تیم ملی کشور بالاتر از آن تعهدی که داده شده بود، یعنی در کنار مالزی روی سکوی سوم آسیا ایستاد و در بخش بانوان با شکست تیم قدرتمند سنگاپور موفق شدیم رتبه ششم آسیا را در رده بزرگسالان بدست بیاوریم.
رئیس فدراسیون اسکواش با انتقاد از نادیده انگاشتن زحمات دلسوزان این مجموعه و عدم انتقال گزارش فعالیتهای انجام شده از طیف گذشته به طیف جدید یادآور شد: طبق تعهدی که در دی ماه سال قبل به ستاد بازیها داده بودیم، به تعهدات خود عمل کردیم. اما متاسفانه ریاست کاروان هم در جریان این قضیه نبود که فدراسیون به وظایف خود حتی بیش از تعهداتی که داده بود عمل کرده است.
نهایت لطفی که شد این بود که مجددا با حضور دکتر سجادی، مسئولان کمیته ملی المپیک و هیأت اجرایی، وضعیت اسکواش را طبق تعهدات مشخص کنند و این حالیست که اگر اسکواش برای اعزام به جاکارتا حمایت نشود، ابتدا لطمه به بنده به عنوان رئیس فدراسیون خواهد خورد و سپس به افتخاراتی که در طول 7 سال دوران مسئولیتم با کمک کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کسب کردیم. زیرا ورزشکارانمان با امید اعزام به مسابقات آسیایی جاکارتا توانستند هنر خود را در کره جنوبی به نمایش بگذارند.
برنامه چشم انداز، امروز با اجرای کشاورز روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز