چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نحوه شناسایی و جذب استعدادها در وزنه برداری

گفت وگوی این هفته برنامه "چشم انداز" روز چهارشنبه 5 اردیبهشت، به فدراسیون وزنه برداری وگپ و گفتی با محسن بیرانوند، دبیر این فدراسیون و فعالیتهای مربوط به آن اختصاص داشت.

1397/02/08
09:07

به گزارش رادیو ورزش محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری در ارتباط با برنامه ها و فعالیت های فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: فدراسیون وزنه برداری مانند همه فدراسیونهای دیگر برای پیشبرد اهداف خود و برای اینکه بتواند به اهداف و چشم انداز خود در سال آتی دست پیدا کند، یک سری برنامه ها دارد. این برنامه ها شامل کلاسهای توجیهی برای مربیان سراسر کشور، کلاسهای داوری، اردوهای ملی، جشنواره استعدادیابی، کشف نخبه های این رشته، برنامه های فرهنگی و حمایتی از ورزشکاران و مسابقات لیگ کشور در رده های سنی جوانان و نوجوانان در سراسر کشور است که امیدواریم با برنامه ریزی دقیق به همه این اهداف نائل شویم.
دبیر فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد: انشالله در این هفته تقویم فدراسیون وزنه برداری به تمام هیأت ها ارسال خواهد شد تا با سرلوحه قرار دادن این چشم انداز مدون، برنامه ریزی خود را انجام دهند تا همگام با فدراسیون وزنه برداری و در حمایت از آن گام بردارند.
وی در پاسخ به این سوال که برای استفاده از قابلیت های موجود در استان ها چه باید کرد و چه برنامه ریزیهایی در اولویت قرار می گیرند تا بتوانیم به صورت بهینه تری از این نیروها در تیم های ملی استفاده کنیم یادآور شد: در حال حاضر مهم ترین سیاست فدراسیون وزنه برداری مبارزه با دوپینگ است و هر ورزشکاری به صرف اینکه وزنه 220 کیلوگرم یک ضرب هم بزند را به تیم ملی دعوت نخواهیم کرد. زیرا اولین فیلتر دعوت شدن به تیم ملی پاک بودن از هر گونه مواد نیرو زا است. علاوه بر پاک بودن، این مسئله مدنظر است که وزنه ورزشکار قابل توجه باشد.
بیرانوند درباره نحوه شناسایی نیروها در کل کشور اظهار کرد: زمانیکه مسابقات قهرمانی کشور نداریم، معرفی هیأت ها مدنظر است. هیأت ها ورزشکارانی که شرایط حضور در اردوهای تیم ملی دارند و آمادگی تست دوپینگ را داشته باشند، به ما معرفی می کنند. ما ابتدا این نفرات را به "نادو" می فرستیم تا تست بدهند و سپس رکوردگیری از آنها انجام می شود. فیلتر بعدی ما مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و نیز مسابقات لیگ و جشنواره استعدادیابی است.
برنامه چشم انداز، کاری از گروه علوم ورزشی است که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز