چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نحوه شناسایی و جذب استعدادها در وزنه برداری

گفت وگوی این هفته برنامه "چشم انداز" روز چهارشنبه 5 اردیبهشت، به فدراسیون وزنه برداری وگپ و گفتی با محسن بیرانوند، دبیر این فدراسیون و فعالیتهای مربوط به آن اختصاص داشت.

1397/02/08
09:07

به گزارش رادیو ورزش محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری در ارتباط با برنامه ها و فعالیت های فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: فدراسیون وزنه برداری مانند همه فدراسیونهای دیگر برای پیشبرد اهداف خود و برای اینكه بتواند به اهداف و چشم انداز خود در سال آتی دست پیدا كند، یك سری برنامه ها دارد. این برنامه ها شامل كلاسهای توجیهی برای مربیان سراسر كشور، كلاسهای داوری، اردوهای ملی، جشنواره استعدادیابی، كشف نخبه های این رشته، برنامه های فرهنگی و حمایتی از ورزشكاران و مسابقات لیگ كشور در رده های سنی جوانان و نوجوانان در سراسر كشور است كه امیدواریم با برنامه ریزی دقیق به همه این اهداف نائل شویم.
دبیر فدراسیون وزنه برداری تصریح كرد: انشالله در این هفته تقویم فدراسیون وزنه برداری به تمام هیأت ها ارسال خواهد شد تا با سرلوحه قرار دادن این چشم انداز مدون، برنامه ریزی خود را انجام دهند تا همگام با فدراسیون وزنه برداری و در حمایت از آن گام بردارند.
وی در پاسخ به این سوال كه برای استفاده از قابلیت های موجود در استان ها چه باید كرد و چه برنامه ریزیهایی در اولویت قرار می گیرند تا بتوانیم به صورت بهینه تری از این نیروها در تیم های ملی استفاده كنیم یادآور شد: در حال حاضر مهم ترین سیاست فدراسیون وزنه برداری مبارزه با دوپینگ است و هر ورزشكاری به صرف اینكه وزنه 220 كیلوگرم یك ضرب هم بزند را به تیم ملی دعوت نخواهیم كرد. زیرا اولین فیلتر دعوت شدن به تیم ملی پاك بودن از هر گونه مواد نیرو زا است. علاوه بر پاك بودن، این مسئله مدنظر است كه وزنه ورزشكار قابل توجه باشد.
بیرانوند درباره نحوه شناسایی نیروها در كل كشور اظهار كرد: زمانیكه مسابقات قهرمانی كشور نداریم، معرفی هیأت ها مدنظر است. هیأت ها ورزشكارانی كه شرایط حضور در اردوهای تیم ملی دارند و آمادگی تست دوپینگ را داشته باشند، به ما معرفی می كنند. ما ابتدا این نفرات را به "نادو" می فرستیم تا تست بدهند و سپس ركوردگیری از آنها انجام می شود. فیلتر بعدی ما مسابقات قهرمانی كشور در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و نیز مسابقات لیگ و جشنواره استعدادیابی است.
برنامه چشم انداز، كاری از گروه علوم ورزشی است كه هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز