چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

شرایط اردویی تیم ملی کاراته برای نبرد در آسیا

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 19 اردیبهشت، با محسن عاشوری، دبیر فدراسیون کاراته و مدیر تیم های ملی، در خصوص شرایط تیم های ملی کاراته جهت اعزام به بازیهای آسیایی گفتگو کرد.

1397/02/22
10:18

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن عاشوری، دبیر فدراسیون کاراته و مدیر تیم های ملی، در پاسخ به تمهیدات در نظر گرفته شده برای تشکیل اردوها و رقابتهای انتخابی درون اردویی بیان کرد: ما به منظور انتخاب نفرات برتر برای حضور در اردوهای تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی جاکارتا، رقابتهای قهرمانی کشور را برگزار کردیم. همچنین 13 مرحله اردو برای این تیم درنظر گرفته ایم. کادر فنی برای انتخاب بهترین های این رشته جهت حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا، حضور برترین ها در مسابقات ترکیه و سوابق ورزشکاران در "کاراته وان" های مختلف را مدنظر قرار خواهد داد.
وی تصریح کرد: در صورتیکه در "کاراته وان" ترکیه ورزشکاران عملکرد خوبی را به نمایش نگذارند، قطعاً یک سری دیگر مسابقات انتخابی برگزار خواهیم کرد. 28 خرداد ماه آخرین فرصتی است که کمیته ملی المپیک برای مشخص شدن نفرات نهایی اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا تعیین کرده است و رقابتها از 18 تا 20 تیر ماه برگزار خواهد شد.
عاشوری همچنین درباره وضعیت تیم ملی کاراته بانوان گفت: مسابقات انتخابی بانوان در تاریخ 2 خرداد برگزار می شود که یک مرحله انتخابی داریم و نفرات برتر در "کاراته وان" ترکیه شرکت خواهند کرد. پس از این رقابتها در تاریخ 27 خرداد مسابقات نهایی را برگزار می کنیم تا نفرات اصلی جهت حضور در رقابتهای جاکارتا مشخص شوند. در بخش بانوان 15 نفر در اردوها حضور دارند.
دبیر فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: ما مسابقات جهانی اسپانیا را هم پیش رو داریم و باید در اردوهایمان نفراتی باشند که هر دو منظور ما را بتوانند تأمین کنند. قبل از این رقابتها، ما مسابقات آسیایی اردن را نیز پیش رو داریم. برای گرفتن سهمیه المپیک مسابقات آسیایی از اهمیت خاصی برخوردار است و ضریب 6 را دارد. این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت است که با توشه ای پربار در مسابقات المپیک 2020 شرکت کنیم و حضور موفقی داشته باشیم.
برنامه چشم انداز، با اجرای منصوریان، کاری از گروه علوم ورزشی است که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.


دسترسی سریع
چشم انداز