چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

شرایط اردویی تیم ملی كاراته برای نبرد در آسیا

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 19 اردیبهشت، با محسن عاشوری، دبیر فدراسیون كاراته و مدیر تیم های ملی، در خصوص شرایط تیم های ملی كاراته جهت اعزام به بازیهای آسیایی گفتگو كرد.

1397/02/22
10:18

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن عاشوری، دبیر فدراسیون كاراته و مدیر تیم های ملی، در پاسخ به تمهیدات در نظر گرفته شده برای تشكیل اردوها و رقابتهای انتخابی درون اردویی بیان كرد: ما به منظور انتخاب نفرات برتر برای حضور در اردوهای تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی جاكارتا، رقابتهای قهرمانی كشور را برگزار كردیم. همچنین 13 مرحله اردو برای این تیم درنظر گرفته ایم. كادر فنی برای انتخاب بهترین های این رشته جهت حضور در بازیهای آسیایی جاكارتا، حضور برترین ها در مسابقات تركیه و سوابق ورزشكاران در "كاراته وان" های مختلف را مدنظر قرار خواهد داد.
وی تصریح كرد: در صورتیكه در "كاراته وان" تركیه ورزشكاران عملكرد خوبی را به نمایش نگذارند، قطعاً یك سری دیگر مسابقات انتخابی برگزار خواهیم كرد. 28 خرداد ماه آخرین فرصتی است كه كمیته ملی المپیك برای مشخص شدن نفرات نهایی اعزامی به بازیهای آسیایی جاكارتا تعیین كرده است و رقابتها از 18 تا 20 تیر ماه برگزار خواهد شد.
عاشوری همچنین درباره وضعیت تیم ملی كاراته بانوان گفت: مسابقات انتخابی بانوان در تاریخ 2 خرداد برگزار می شود كه یك مرحله انتخابی داریم و نفرات برتر در "كاراته وان" تركیه شركت خواهند كرد. پس از این رقابتها در تاریخ 27 خرداد مسابقات نهایی را برگزار می كنیم تا نفرات اصلی جهت حضور در رقابتهای جاكارتا مشخص شوند. در بخش بانوان 15 نفر در اردوها حضور دارند.
دبیر فدراسیون كاراته خاطرنشان كرد: ما مسابقات جهانی اسپانیا را هم پیش رو داریم و باید در اردوهایمان نفراتی باشند كه هر دو منظور ما را بتوانند تأمین كنند. قبل از این رقابتها، ما مسابقات آسیایی اردن را نیز پیش رو داریم. برای گرفتن سهمیه المپیك مسابقات آسیایی از اهمیت خاصی برخوردار است و ضریب 6 را دارد. این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت است كه با توشه ای پربار در مسابقات المپیك 2020 شركت كنیم و حضور موفقی داشته باشیم.
برنامه چشم انداز، با اجرای منصوریان، كاری از گروه علوم ورزشی است كه هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.


دسترسی سریع
چشم انداز