چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

شرایط اردویی تیم ملی ووشو جهت اعزام به جاکارتا

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 26 اردیبهشت، در گفتگو با مجید ملکی، مدیر تیم های ملی فدراسیون ووشو، به بررسی شرایط تمرینی ورزشکاران حاضر در اردو پرداخت.

1397/02/29
09:36

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید ملکی، مدیر تیم های ملی فدراسیون ووشو، در ارتباط با وضعیت اردویی تیم های ملی اظهار داشت: اردوهای تیم ملی بزرگسالان به منظور حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا آغاز شده است و هم اکنون ووشوکاران در آکادمی ووشو مشغول به تمرین هستند و این اردوها احتمالاً تا 23 مرداد، زمان اعزام به مسابقات ادامه خواهد داشت.
وی در مورد مدت زمان برگزاری اردوها گفت: حدود 4 ماه و 12 روز برای تیم اردو پیش بینی کرده ایم. همچنین تیم ملی اندونزی یک ماه (23 اردیبهشت تا 23 خرداد) در آکادمی ووشو میهمان ما است و با تیم ملی کشورمان تمرین خواهد کرد.
ملکی، در مورد ترکیب ورزشکاران حاضر در ادوی تیم ملی توضیح داد: ما ابتدا حدود 40 نفر را در 4 وزن آقایان و 30 نفر را در 2 وزن بانوان به اردوی تیم ملی دعوت کردیم که از تعداد 40 نفر آقایان، فعلاً 8 نفر در اردوی تیم های ملی باقی مانده اند. اسامی ورزشکاران حاضر در اردوی تیم ملی نیز بدین شرح است: در 56 کیلوگرم رضا سبحانی و سعید جاوید؛ در وزن -60 کیلوگرم عرفان آهنگریان؛ در وزن 65 کیلوگرم علی محمدی و فرود ظفری؛ در 70 کیلوگرم محسن محمد صیفی و عباس شیخی. از بین این ورزشکاران 4 نفر منتخب نهایی و 3 نفر حذف خواهند شد.
در بخش بانوان در وزن 52 کیلوگرم الهه و سهیلا منصوریان در اردو حضور دارند که یکی از آنها باید حذف شود. در وزن 60 کیلوگرم صدیقه دریایی و شهربانو منصوریان حضور دارند که از بین این ورزشکاران نیز باید یک نفر حذف شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا از ورزشکاران حذف شده به عنوان حریف تمرینی استفاده می شود یا خیر بیان کرد: قرار است تا پایان اردوها این ورزشکاران در تمرینات حضور داشته باشند. البته تکلیفشان مشخص خواهد شد و به عنوان ذخیره و حریف تمرینی به فعالیت خود ادامه می دهند. با توجه به شرایط اردوها ممکن است نفراتی دیگر هم به آنها اضافه شوند.
مدیر تیم های ملی، درباره وضعیت ورزشکاران بخش تالو گفت: در بخش تالوی بانوان 3 ورزشکار به نامهای زهرا کیانی، هانیه رجبی و فاطمه حیدری را داریم که به صلاحدید کادر فنی 2 یا 3 نفرشان اعزام می شوند. در بخش بانوان وضعیت خوبی در تالو داریم. اما در بخش آقایان هیچ نماینده ای نخواهیم داشت.
برنامه چشم انداز، امروز با اجرای فرید خطیری، کاری از گروه علوم ورزشی بود که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز