چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

روند آماده سازی تكواندوكاران اعزامی به بازیهای آسیایی

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 2 خرداد، با آرش فرهادیان، مدیر تیم های ملی فدراسیون تكواندو، درباره شرایط اردویی تیمهای ملی و مسابقات پیش رو گفتگو كرد.

1397/03/05
10:19

به گزارش رادیو ورزش؛ آرش فرهادیان، مدیر تیم های ملی فدراسیون تكواندو، در پاسخ به این سوال كه با توجه به اینكه 28 خرداد آخرین مهلت ارسال اسامی ورزشكاران اعزامی به بازیهای آسیایی است، آیا نفرات مشخص شده اند و اردوها تشكیل شده است گفت: ما تقریباً 2،3 ماه قبل از سال اردوهای آماده سازی تیم های ملی مردان و بانوان را آغاز كرده ایم. اردوها تا روزهای پایانی سال 96 ادامه داشت و بعد از یك وقفه چند روزه اردوها مجدداً آغاز شد. دختران ملی پوش در كرج و پسران در آكادمی ملی المپیك اردوی خود را پیگیری كردند.
وی تصریح كرد: رقابتها در 2 بخش كیوروگی و پومسه برگزار می شود. هرچند كه یك فرصت مدال آوری در بخش كیوروگی را كم كرده اند، اما شرایطی برای پومسه ایجاد كرده اند كه البته مدال آوری در این بخش بسیار سخت است. مضاف بر اینكه رقابتها در بخش پومسه در نیوپومسه یعنی فرم های جدید تكواندو برگزار می شود. با تمهیداتی كه فدراسیون تكواندو دیده، مربی كره ای به جمع مربیان اضافه شده است تا در بخش نیوپومسه با ورزشكاران كار می كند.
فرهادیان به رقابتهای پیش روی تیم ملی اشاره كرد و گفت: قبل از بازیهای آسیایی رقابتهای دیگری هم داریم كه ورزشكاران در حال آماده سازی هستند تا مسابقات را برگزار كنند. در خرداد ماه تیم ها برای مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام اعزام می شوند؛ پس از آن رقابتهای مرحله دوم گرندپری را خواهیم داشت كه اواسط مرداد ماه برگزار می شود. اواخر مرداد هم ملی پوشانمان به بازیهای آسیایی جاكارتا اعزام خواهند شد.
مدیر تیم های ملی، در خصوص شرایط اردویی تیم ملی اظهار داشت: خوشبختانه اردوها با نظم خاصی در جریان است و همه امكانات برای ورزشكاران مهیا شده تا انشالله به مشكلی برنخورند. بسیاری از تیم ها علاقه مند هستند كه اردوی مشترك با ما داشته باشند؛ در طول ماه 2،3 درخواست داریم؛ اما در این خصوص كادر فنی باید تصمیم بگیرد؛ زیرا شاید مربی دوست نداشته باشد ورزشكارش در تاریخی خاص در فاز تمرینی قرار بگیرد كه تعریف نكرده است.
برنامه چشم انداز، امروز با اجرای فرید خطیری، كاری از گروه علوم ورزشی بود كه هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز