چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

روند آماده سازی تکواندوکاران اعزامی به بازیهای آسیایی

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 2 خرداد، با آرش فرهادیان، مدیر تیم های ملی فدراسیون تکواندو، درباره شرایط اردویی تیمهای ملی و مسابقات پیش رو گفتگو کرد.

1397/03/05
10:19

به گزارش رادیو ورزش؛ آرش فرهادیان، مدیر تیم های ملی فدراسیون تکواندو، در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه 28 خرداد آخرین مهلت ارسال اسامی ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی است، آیا نفرات مشخص شده اند و اردوها تشکیل شده است گفت: ما تقریباً 2،3 ماه قبل از سال اردوهای آماده سازی تیم های ملی مردان و بانوان را آغاز کرده ایم. اردوها تا روزهای پایانی سال 96 ادامه داشت و بعد از یک وقفه چند روزه اردوها مجدداً آغاز شد. دختران ملی پوش در کرج و پسران در آکادمی ملی المپیک اردوی خود را پیگیری کردند.
وی تصریح کرد: رقابتها در 2 بخش کیوروگی و پومسه برگزار می شود. هرچند که یک فرصت مدال آوری در بخش کیوروگی را کم کرده اند، اما شرایطی برای پومسه ایجاد کرده اند که البته مدال آوری در این بخش بسیار سخت است. مضاف بر اینکه رقابتها در بخش پومسه در نیوپومسه یعنی فرم های جدید تکواندو برگزار می شود. با تمهیداتی که فدراسیون تکواندو دیده، مربی کره ای به جمع مربیان اضافه شده است تا در بخش نیوپومسه با ورزشکاران کار می کند.
فرهادیان به رقابتهای پیش روی تیم ملی اشاره کرد و گفت: قبل از بازیهای آسیایی رقابتهای دیگری هم داریم که ورزشکاران در حال آماده سازی هستند تا مسابقات را برگزار کنند. در خرداد ماه تیم ها برای مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام اعزام می شوند؛ پس از آن رقابتهای مرحله دوم گرندپری را خواهیم داشت که اواسط مرداد ماه برگزار می شود. اواخر مرداد هم ملی پوشانمان به بازیهای آسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد.
مدیر تیم های ملی، در خصوص شرایط اردویی تیم ملی اظهار داشت: خوشبختانه اردوها با نظم خاصی در جریان است و همه امکانات برای ورزشکاران مهیا شده تا انشالله به مشکلی برنخورند. بسیاری از تیم ها علاقه مند هستند که اردوی مشترک با ما داشته باشند؛ در طول ماه 2،3 درخواست داریم؛ اما در این خصوص کادر فنی باید تصمیم بگیرد؛ زیرا شاید مربی دوست نداشته باشد ورزشکارش در تاریخی خاص در فاز تمرینی قرار بگیرد که تعریف نکرده است.
برنامه چشم انداز، امروز با اجرای فرید خطیری، کاری از گروه علوم ورزشی بود که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز