چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

فدراسیون ورزش دانش آموزی؛ مرجعی برای استعدادیابی ورزشی


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 18 مهر، با حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، درباره برنامه ها و اهداف این فدراسیون به گفتگو پرداخت.

1397/07/21
08:49


به گزارش رادیو ورزش؛ حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، در خصوص برنامه ها و اقدامات پیش روی این فدراسیون گفت: یکی از تأکیداتی که وزارت آموزش و پرورش روی همه فعالیت های خود دارد، رفتن به سمت برنامه محور کردن امور است. بنده از زمانیکه وارد فدراسیون ورزش دانش آموزی شدم، برنامه ای برای 3 سال آینده تدوین کردم. به اعتقاد من حداقل حق همکارانم در سراسر کشور است که برنامه بلند مدتی در اختیارشان قرار داده شود.
وی، تصریح کرد: چشم اندازی که برای این فدراسیون تدوین کرده ایم، این است که در طی 4 سال آینده به یک فدراسیون مرجع در بحث استعدادیابی در رشته های مختلف تبدیل شویم. به عبارت دیگر اگر کسی دنبال استعداد ورزشی می گردد، با مراجعه به فدراسیون ما بتواند استعداد مورد نظر خود را شناسایی کرده و اطلاعات آن را دریافت کند.
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی در ادامه گفت: ما نگاه و دیدگاه ورزش تربیتی در ورزش های دانش آموزی داریم که با نگاه ورزش قهرمانی متفاوت است؛ بر همین اساس چشم انداز درنظر گرفته شده، قطعاً به تنهایی توسط فدراسیون دانش آموزی نمی تواند انجام شود.
بابویی، نیز در پاسخ به این سوال که آیا ایرادات و اشکالات مطرح شده در گذشته رفع شده است و اکنون در ورزش دانش آموزی به چه نقطه ای رسیده اید، بیان کرد: با توجه به اینکه اکنون خیل عظیمی از تحصیل کرده های مدیریت ورزشی و گرایش های مختلف تربیت بدنی روی کار آمده اند و سیستم را در اختیار دارند، خوشبختانه شرایط رو به بهتر شدن است.
برنامه چشم انداز، با اجرای منصوریان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز