چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

اهداف كلی برگزاری المپیك جوانان


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 25 مهر، با مهندس شاهرخ شهنازی، دبیركل كمیته ملی المپیك، درباره اهداف برگزاری رقابتهای المپیك جوانان توضیحاتی را ارائه كرد.

1397/07/28
08:11


به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس شاهرخ شهنازی، دبیركل كمیته ملی المپیك، در پاسخ به این سوال كه سابقه برگزاری المپیك جوانان به چه تاریخی برمی گردد و ایران از چه سالی در این رقابتها حضور پیدا كرده است، اظهار داشت: از سال 2010 میلادی این رقابتها برگزار شد و اولین دوره آن در سنگاپور بود. رقابتهای المپیك به ابتكار ژاك روگ، رئیس قبلی كمیته ملی المپیك برگزار شد و دوره بعدی آن مسابقات نانجینگ بود كه در سال 2014 برگزار شد. امسال هم در آرژانتین شاهد برپایی این رقابتها بودیم.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش كه آیا در هر 3 دوره ای كه این رقابتها برگزار شده ما نماینده ای داشتیم، عنوان كرد: بله؛ خوشبختانه از اولین دوره ایران در مسابقات حضور داشت و فعال شركت كرد. ایران در دوره اول خیلی فعال بود؛ دوره بعد تصمیم گرفته شد كه تعداد نفرات كم شود؛ اما كیفی تر اعزام شود. امسال هم سومین دوره ای بود كه شركت كردیم.
شهنازی، در خصوص نحوه انتخاب نفرات برای اعزام به رقاتبهای المپیك و اهداف در نظر گرفته شده گفت: اصولاً اساس شركت در رقابتهای المپیك جوانان، تابستانی و یا زمستانی تفاوت نمی كند و كسب سهمیه است. فدراسیون های ما بر اساس ضوابط و قوانین رشته های خاص خود سهمیه كسب می كنند و در رقابتها حاضر می شوند؛ منتها رویكرد كمیته ملی المپیك در رقابتهای جوانان قهرمانی نیست و عمدتاً بحث های آموزشی و اجتماعی مدنظر است.
دبیر كل كمیته ملی المپیك، تصریح كرد: ژاك روگ كه یكی از اندیشمندان ورزش جهان بود، در كار تحقیقاتی كه انجام داد، متوجه شد قبل از اینكه قهرمانان وارد المپیك شوند، لازم است یك سری آموزش های معنوی، اجتماعی و مدنی ببینند.
برنامه چشم انداز، با اجرای كشاورز، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز