چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

اهداف کلی برگزاری المپیک جوانان


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 25 مهر، با مهندس شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، درباره اهداف برگزاری رقابتهای المپیک جوانان توضیحاتی را ارائه کرد.

1397/07/28
08:11


به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، در پاسخ به این سوال که سابقه برگزاری المپیک جوانان به چه تاریخی برمی گردد و ایران از چه سالی در این رقابتها حضور پیدا کرده است، اظهار داشت: از سال 2010 میلادی این رقابتها برگزار شد و اولین دوره آن در سنگاپور بود. رقابتهای المپیک به ابتکار ژاک روگ، رئیس قبلی کمیته ملی المپیک برگزار شد و دوره بعدی آن مسابقات نانجینگ بود که در سال 2014 برگزار شد. امسال هم در آرژانتین شاهد برپایی این رقابتها بودیم.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که آیا در هر 3 دوره ای که این رقابتها برگزار شده ما نماینده ای داشتیم، عنوان کرد: بله؛ خوشبختانه از اولین دوره ایران در مسابقات حضور داشت و فعال شرکت کرد. ایران در دوره اول خیلی فعال بود؛ دوره بعد تصمیم گرفته شد که تعداد نفرات کم شود؛ اما کیفی تر اعزام شود. امسال هم سومین دوره ای بود که شرکت کردیم.
شهنازی، در خصوص نحوه انتخاب نفرات برای اعزام به رقاتبهای المپیک و اهداف در نظر گرفته شده گفت: اصولاً اساس شرکت در رقابتهای المپیک جوانان، تابستانی و یا زمستانی تفاوت نمی کند و کسب سهمیه است. فدراسیون های ما بر اساس ضوابط و قوانین رشته های خاص خود سهمیه کسب می کنند و در رقابتها حاضر می شوند؛ منتها رویکرد کمیته ملی المپیک در رقابتهای جوانان قهرمانی نیست و عمدتاً بحث های آموزشی و اجتماعی مدنظر است.
دبیر کل کمیته ملی المپیک، تصریح کرد: ژاک روگ که یکی از اندیشمندان ورزش جهان بود، در کار تحقیقاتی که انجام داد، متوجه شد قبل از اینکه قهرمانان وارد المپیک شوند، لازم است یک سری آموزش های معنوی، اجتماعی و مدنی ببینند.
برنامه چشم انداز، با اجرای کشاورز، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز