چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

مسیر موفقیت تیم ملی تکواندو نابینایان و کم بینایان

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 9 آبان، در گفتگو با استاد محمدرضا حاج یوسف زاده، سرمربی تیم ملی تکواندوی نابینایان و کم بینایان، به تشریح برنامه ها و فعالیت های تیم پرداخت.

1397/08/10
14:18

به گزارش رادیو ورزش؛ استاد محمدرضا حاج یوسف زاده، سرمربی تیم ملی تکواندوی نابینایان و کم بینایان، در پاسخ به این سوال که مسیری که طی کردید تا پیروزیهای اخیر را بدست بیاورید را تشریح کنید، اظهار داشت: بنده 3 ماه قبل از المپیک ریو وظیفه هدایت این تیم را برعهده گرفتم که خوشبختانه در این رقابتها توانستیم با 3 سهمیه ای که کسب شده بود، 2 مقام پنجمی را اکتساب کنیم. بعد از آن نزدیک به 7 ماه اردوی تیم های کم بینایان و نابینایان تعطیل شد؛ سپس بلافاصله آسیب شناسی کردند و اردوها را برای مسابقات آسیایی ازبکستان تشکیل دادند. در رقابتهای آسیایی موفق شدیم در بخش تیمی مقام دوم را کسب کنیم.
حاج یوسف زاد، در ادامه گفت: برای اینکه خون جدید در رگهای تیم های ملی نابینایان و کم بینایان جاری شود، بعد از هر مسابقه، انتخابی تیم ملی را برگزار کردیم.
با توجه به کلاس بندیهایی که وجود دارد، یک سری محدودیت هایی هم در رشته های نابینایان و کم بینایان و یا ناشنوایان حاکم است. از این رو ما یک سال تمام در اردو سپری کردیم. طی یک سال اخیر 12 مرحله اردو گذاشتیم و در هر مرحله 12 روز ورزشکاران خیلی فعال به انجام تمرینات پرداختند.
سرمربی تیم ملی تکواندو نابینایان و کم بینایان، اضافه کرد: در سال جاری ما جز دیدار تدارکاتی ورلدکاپ آنتالیا، هیچ دیدار تدارکاتی نگذراندیم. به خاطر مشکلات ارزی که پیش آمد، سعی کردیم شرایط اردوهای داخلی را تغییر دهیم و در استان های مختلف برگزار کنیم. ما یک هفته در استان خراسان شمالی، یک هفته در آذربایجان شرقی، یک هفته در اصفهان و یک هفته در مازندران تمرینات را سپری کردیم. با توجه به نیازهایی که داشتیم، تصمیم گرفتیم اردوها را در این مناطق برگزار کنیم.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز