چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

مسیر موفقیت تیم ملی تكواندو نابینایان و كم بینایان

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 9 آبان، در گفتگو با استاد محمدرضا حاج یوسف زاده، سرمربی تیم ملی تكواندوی نابینایان و كم بینایان، به تشریح برنامه ها و فعالیت های تیم پرداخت.

1397/08/10
14:18

به گزارش رادیو ورزش؛ استاد محمدرضا حاج یوسف زاده، سرمربی تیم ملی تكواندوی نابینایان و كم بینایان، در پاسخ به این سوال كه مسیری كه طی كردید تا پیروزیهای اخیر را بدست بیاورید را تشریح كنید، اظهار داشت: بنده 3 ماه قبل از المپیك ریو وظیفه هدایت این تیم را برعهده گرفتم كه خوشبختانه در این رقابتها توانستیم با 3 سهمیه ای كه كسب شده بود، 2 مقام پنجمی را اكتساب كنیم. بعد از آن نزدیك به 7 ماه اردوی تیم های كم بینایان و نابینایان تعطیل شد؛ سپس بلافاصله آسیب شناسی كردند و اردوها را برای مسابقات آسیایی ازبكستان تشكیل دادند. در رقابتهای آسیایی موفق شدیم در بخش تیمی مقام دوم را كسب كنیم.
حاج یوسف زاد، در ادامه گفت: برای اینكه خون جدید در رگهای تیم های ملی نابینایان و كم بینایان جاری شود، بعد از هر مسابقه، انتخابی تیم ملی را برگزار كردیم.
با توجه به كلاس بندیهایی كه وجود دارد، یك سری محدودیت هایی هم در رشته های نابینایان و كم بینایان و یا ناشنوایان حاكم است. از این رو ما یك سال تمام در اردو سپری كردیم. طی یك سال اخیر 12 مرحله اردو گذاشتیم و در هر مرحله 12 روز ورزشكاران خیلی فعال به انجام تمرینات پرداختند.
سرمربی تیم ملی تكواندو نابینایان و كم بینایان، اضافه كرد: در سال جاری ما جز دیدار تداركاتی ورلدكاپ آنتالیا، هیچ دیدار تداركاتی نگذراندیم. به خاطر مشكلات ارزی كه پیش آمد، سعی كردیم شرایط اردوهای داخلی را تغییر دهیم و در استان های مختلف برگزار كنیم. ما یك هفته در استان خراسان شمالی، یك هفته در آذربایجان شرقی، یك هفته در اصفهان و یك هفته در مازندران تمرینات را سپری كردیم. با توجه به نیازهایی كه داشتیم، تصمیم گرفتیم اردوها را در این مناطق برگزار كنیم.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز