چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نحوه گزینش تكواندوكاران اعزامی به المپیك جوانان

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 16 آبان، با وحید عبداللهی، مربی تیم ملی تكواندو نوجوانان، درباره مسیر انتخاب ورزشكاران شركت كننده در المپیك جوانان گفتگویی انجام داد.

1397/08/18
20:39

به گزارش رادیو ورزش؛ وحید عبداللهی، مربی تیم ملی تكواندو نوجوانان، در ارتباط با نحوه انتخاب نفرات اعزامی به المپیك جوانان گفت: تیم ملی نوجوانان ما از بهترین های لیگ برتر نوجوانان سال 96، بهترین های لیگ نونهالان، مدال آوران رقابتهای قهرمانی كشور و نیز مدال آوران مسابقات آزاد كشوری تشكیل شده است. در 19 دی ماه یك انتخابی در استان البرز برگزار كردیم و در نهایت 30 نفر از ورزشكاران كه بهترین های كشور می شدند را برای حضور در اردوی تیم ملی انتخاب كردیم.
تمرینات ما از 23 دی ماه استارت خورد. چندین مرحله انتخابی برگزار كردیم و بهترین های نفرات را برای مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیك در تیم قرار دادیم. ما در 2 وزن مشترك داشتیم كه هم در رقابتهای قهرمانی جهان و هم در مسابقات كسب سهیمه می توانستنند شركت كنند.
وی، خاطرنشان كرد: مسابقات كسب سهمیه 17 فروردین ماه در تونس برگزار شد. در این رقابتها حامد اصغری موفق شد مدال طلا را از آن خود كند. اشكوریان در فینال، با اشتباهات داوری و 12 امتیازی كه به ضرر وی گرفته شد، عنوان دومی را كسب كرد. بعد از این مسابقات داور فرانسوی را مورد توبیخ قرار دادند و حتی چند روزی مجاز به داوری نبود. محمد خانی نیز دیگر نماینده كشورمان با كسب مدال برنز موفق شد، سهمیه سوم را بدست بیاورد.
عبداللهی، در خصوص گروه بندی سنی ورزشكاران در المپیك جوانان گفت: رنج سنی ورزشكاران برای حضور در این مسابقات 15 تا 18 سال است؛ اما مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی 14 تا 17 سال برگزار می شود.
مربی تیم ملی تكواندوی نوجوانان، در پاسخ به این سوال كه آیا داوری این رده سنی در المپیك جوانان با مسابقات جهانی تفاوتی دارد، تصریح كرد: قوانین همان قوانین است. هر ساله ابتدای سال میلادی فدراسیون جهانی تغییراتی كه در داوری ایجاد شده است را اعمال می كند و آن تغییرات تا آخر سال در تمام مسابقات رسمی اعمال می شود. با توجه به اینكه این رقابتها با مسابقات قهرمانی جهان در یك سال برگزار شده بود، تفاوتی در قوانین داوری وجود نداشت.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز