چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نحوه گزینش تکواندوکاران اعزامی به المپیک جوانان

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 16 آبان، با وحید عبداللهی، مربی تیم ملی تکواندو نوجوانان، درباره مسیر انتخاب ورزشکاران شرکت کننده در المپیک جوانان گفتگویی انجام داد.

1397/08/18
20:39

به گزارش رادیو ورزش؛ وحید عبداللهی، مربی تیم ملی تکواندو نوجوانان، در ارتباط با نحوه انتخاب نفرات اعزامی به المپیک جوانان گفت: تیم ملی نوجوانان ما از بهترین های لیگ برتر نوجوانان سال 96، بهترین های لیگ نونهالان، مدال آوران رقابتهای قهرمانی کشور و نیز مدال آوران مسابقات آزاد کشوری تشکیل شده است. در 19 دی ماه یک انتخابی در استان البرز برگزار کردیم و در نهایت 30 نفر از ورزشکاران که بهترین های کشور می شدند را برای حضور در اردوی تیم ملی انتخاب کردیم.
تمرینات ما از 23 دی ماه استارت خورد. چندین مرحله انتخابی برگزار کردیم و بهترین های نفرات را برای مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیک در تیم قرار دادیم. ما در 2 وزن مشترک داشتیم که هم در رقابتهای قهرمانی جهان و هم در مسابقات کسب سهیمه می توانستنند شرکت کنند.
وی، خاطرنشان کرد: مسابقات کسب سهمیه 17 فروردین ماه در تونس برگزار شد. در این رقابتها حامد اصغری موفق شد مدال طلا را از آن خود کند. اشکوریان در فینال، با اشتباهات داوری و 12 امتیازی که به ضرر وی گرفته شد، عنوان دومی را کسب کرد. بعد از این مسابقات داور فرانسوی را مورد توبیخ قرار دادند و حتی چند روزی مجاز به داوری نبود. محمد خانی نیز دیگر نماینده کشورمان با کسب مدال برنز موفق شد، سهمیه سوم را بدست بیاورد.
عبداللهی، در خصوص گروه بندی سنی ورزشکاران در المپیک جوانان گفت: رنج سنی ورزشکاران برای حضور در این مسابقات 15 تا 18 سال است؛ اما مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی 14 تا 17 سال برگزار می شود.
مربی تیم ملی تکواندوی نوجوانان، در پاسخ به این سوال که آیا داوری این رده سنی در المپیک جوانان با مسابقات جهانی تفاوتی دارد، تصریح کرد: قوانین همان قوانین است. هر ساله ابتدای سال میلادی فدراسیون جهانی تغییراتی که در داوری ایجاد شده است را اعمال می کند و آن تغییرات تا آخر سال در تمام مسابقات رسمی اعمال می شود. با توجه به اینکه این رقابتها با مسابقات قهرمانی جهان در یک سال برگزار شده بود، تفاوتی در قوانین داوری وجود نداشت.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز