چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

مسیر موفقیت تکواندوکاران جوان در المپیک آرژانتین

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 23 آبان، اخباری از ورزش های رزمی را مرور کرد و در ادامه با ندا زارع، مدیر فنی تیم ملی تکواندوی دختران گفتگویی انجام داد.

1397/08/25
12:44

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابتهای المپیک جوانان در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد. ما در رشته های رزمی تکواندو، کاراته و جودو در این بازیها شرکت کردیم. تکواندوکاهای ما بیشترین کمیت و کیفیت مدال را از آن خود کردند. در بخش پسران توسط علی اشکوریان و محمد علی خسروی به 2 مدال با ارزش طلا دست پیدا کردیم و در بخش دختران یک مدال طلا توسط یلدا ولی نژاد و یک مدال نقره توسط کیمیا همتی بدست آوردیم.
ندا زارع، مدیر فنی تیم ملی تکواندوی دختران، در پاسخ به این پرسش که تیم جوانان از شروع تمرینات تا کسب مدال چه مسیری را طی کرد، تا توانستیم به موفقیت در چارچوب بازیهای المپیک جوانان آرژانتین برسیم، عنوان کرد: اردوهای این تیم از 10/3/97 شروع شد. برنامه اردویی ما به طور متوالی و به استراحت های کوتاه بود. یک اردوی مشترک هم در روسیه با تیم این کشور داشتیم. تمرینات خوبی با بازیکنان روس و بلاروس انجام دادیم. سعی کردیم آمادگی بازیکنان را به اوج برسانیم و فکر می کنم این اتفاق هم افتاد؛ زیرا یکی از بازیکنان که به مدال دست نیافت، حقش خورده شد و یک ضربه مسلم که باعث برنده شدن وی می شد را داور لحاظ نکرد. کیمیا همتی هم بدشانسی آورد و مدال نقره وی کم از طلا نداشت.
وی، نیز در پاسخ به این سوال که عبداللهی در خصوص اردوی روسیه گفت اردوی بسیار خوبی بود؛ نظر شما در این خصوص چیست، تشریح کرد: بله؛ اردوی بسیار مفیدی بود. روسیه تیم قوی در تکواندو دارد. هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان تمام ملی پوشان رنکینگ 2 روسیه که نزدیک به ملی پوشان اصلی بودند، در اردوی ما حضور داشتند. تیم بلاروس هم خوب بود.
بعد از اردوی روسیه در تهران اردو داشتیم. با توجه به اختلاف ساعتی که با آرژانتین وجود دارد، تقریباً 2 هفته آخر تمرینات را شب برگزار می کردیم.
زارع، در خصوص فاطمه صفرپور و دستیاران وی گفت: صفرپور خیلی زحمت کشید و شبانه روز در اردو بود. وی فقط یک ماه اول اردوها دستیار داشت؛ سپس بنده در کنارش حضور داشتم. ماه آخر هم برای تمرینات سرعتی از مربی بدنسازی به نام سلیمی استفاده کردیم.
مدیر فنی تیم ملی تکواندوی دختران، در ارتباط با استفاده از روانشناس و دکتر تغذیه برای آماده سازی تیم بیان کرد: ما در زمینه روانشناسی نیز از کمم دکتر واعظ حسینی که یک روانشناس خیلی معروف حاذقی است، استفاده می کردیم. در مدت این 4 ماه تکواندوکاران هفته ای یکبار به وی مراجعه می کردند و یک ساعت مشاوره داشتند. از دکتر تغذیه هم فقط برای مهلا مؤمن زاده در 2 ماه آخر استفاده کردیم که وزن بالایی داشت و بسیار مفید هم بود.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز