چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

مسیر موفقیت تكواندوكاران جوان در المپیك آرژانتین

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 23 آبان، اخباری از ورزش های رزمی را مرور كرد و در ادامه با ندا زارع، مدیر فنی تیم ملی تكواندوی دختران گفتگویی انجام داد.

1397/08/25
12:44

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابتهای المپیك جوانان در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد. ما در رشته های رزمی تكواندو، كاراته و جودو در این بازیها شركت كردیم. تكواندوكاهای ما بیشترین كمیت و كیفیت مدال را از آن خود كردند. در بخش پسران توسط علی اشكوریان و محمد علی خسروی به 2 مدال با ارزش طلا دست پیدا كردیم و در بخش دختران یك مدال طلا توسط یلدا ولی نژاد و یك مدال نقره توسط كیمیا همتی بدست آوردیم.
ندا زارع، مدیر فنی تیم ملی تكواندوی دختران، در پاسخ به این پرسش كه تیم جوانان از شروع تمرینات تا كسب مدال چه مسیری را طی كرد، تا توانستیم به موفقیت در چارچوب بازیهای المپیك جوانان آرژانتین برسیم، عنوان كرد: اردوهای این تیم از 10/3/97 شروع شد. برنامه اردویی ما به طور متوالی و به استراحت های كوتاه بود. یك اردوی مشترك هم در روسیه با تیم این كشور داشتیم. تمرینات خوبی با بازیكنان روس و بلاروس انجام دادیم. سعی كردیم آمادگی بازیكنان را به اوج برسانیم و فكر می كنم این اتفاق هم افتاد؛ زیرا یكی از بازیكنان كه به مدال دست نیافت، حقش خورده شد و یك ضربه مسلم كه باعث برنده شدن وی می شد را داور لحاظ نكرد. كیمیا همتی هم بدشانسی آورد و مدال نقره وی كم از طلا نداشت.
وی، نیز در پاسخ به این سوال كه عبداللهی در خصوص اردوی روسیه گفت اردوی بسیار خوبی بود؛ نظر شما در این خصوص چیست، تشریح كرد: بله؛ اردوی بسیار مفیدی بود. روسیه تیم قوی در تكواندو دارد. هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان تمام ملی پوشان رنكینگ 2 روسیه كه نزدیك به ملی پوشان اصلی بودند، در اردوی ما حضور داشتند. تیم بلاروس هم خوب بود.
بعد از اردوی روسیه در تهران اردو داشتیم. با توجه به اختلاف ساعتی كه با آرژانتین وجود دارد، تقریباً 2 هفته آخر تمرینات را شب برگزار می كردیم.
زارع، در خصوص فاطمه صفرپور و دستیاران وی گفت: صفرپور خیلی زحمت كشید و شبانه روز در اردو بود. وی فقط یك ماه اول اردوها دستیار داشت؛ سپس بنده در كنارش حضور داشتم. ماه آخر هم برای تمرینات سرعتی از مربی بدنسازی به نام سلیمی استفاده كردیم.
مدیر فنی تیم ملی تكواندوی دختران، در ارتباط با استفاده از روانشناس و دكتر تغذیه برای آماده سازی تیم بیان كرد: ما در زمینه روانشناسی نیز از كمم دكتر واعظ حسینی كه یك روانشناس خیلی معروف حاذقی است، استفاده می كردیم. در مدت این 4 ماه تكواندوكاران هفته ای یكبار به وی مراجعه می كردند و یك ساعت مشاوره داشتند. از دكتر تغذیه هم فقط برای مهلا مؤمن زاده در 2 ماه آخر استفاده كردیم كه وزن بالایی داشت و بسیار مفید هم بود.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز