چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیازمند حمایت دولت

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 7 آذر، با مهندس رحمتی، معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، درباره برنامه ها و اقدامات این شرکت گفتگو کرد.

1397/09/09
15:38

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس رحمتی، معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، در ارتباط با اهداف و برنامه های این شرکت بیان کرد: یکی از رویکردهای این شرکت احداث استادیوم های بالای 20 هزار نفر است. ما 7 پروژه در استادیوم های بالای 20 هزار نفر را در دست اقدام داشتیم که شامل: پروژه 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان، 20 هزار نفری بندر عباس، 60 هزار نفری مشهد، استادیوم یادگار امام و پروژه 50 هزار نفری پارس شیراز می شود.
شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی 12 پیست دوچرخه سواری برای علاقه مندان این رشته برنامه ریزی کرده است که از این تعداد احداث 3 پیست به اتمام رسیده است؛ 8 پیست به صورت نیمه تمام و عملیات احداث یک پیست هنوز شروع نشده است. ما در آستانه چهلمین سالگرد جمهوری اسلامی این آمادگی را داریم که از پروژه پیست دوچرخه سواری کرمان بهره برداری کنیم. پروژه پیست رشت در حال حاضر 85 درصد پیش رفته و پروژه ساری 75 درصد پیشرفت داشته است. پیست دوچرخه سواری ساری پروژه بسیار سنگینی است که از ترک های چوبی تشکیل می شود و اولین پیست چوبی ایران است. این احتمال می رود که بعد از ساخت پیست چوبی ساری میزبان رقابتهای بین المللی شویم.
وی، در ادامه گفت: ما برای استان یزد، مرکزی، اصفهان، زنجان، همدان و سنندج نیز این برنامه ریزی را کرده ایم. در پیست دوچرخه سواری یزد یکی از منحصربفردترین سازه های ورزشی کشور به کار برده شده است. محدودیت های مالی باعث می شود که اولویت ها و زمان پروژه ها را زیادی کنیم؛ اما با یک برنامه ریزی و عزم راسخ مقام عالی وزارت و مدیرعامل شرکت توسعه در نظر داریم که پروژه های حیاتی و اولویت دار بزرگ مقیاس را در طول 3 سال اخیر به بهره برداری برسانیم.
ما همچنین 28 پروژه مجموعه جانبازان و معلولین را در شرکت توسعه هدف گذاری کرده ایم که از این تعداد 10 پروژه به بهره برداری رسیده است؛ 6 پروژه در دست اجراست و عملیات احداث 12 پروژه دیگر هنوز شروع نشده است.
مهندس رحمتی، خطاب به مجموعه وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی گفت: 229 پروژه از 599 پروژه ای که در شرکت توسعه در دست اقدام داریم، 4500 میلیارد تومان اعتبار می خواهد. اگر وکلا چنین اعتباری را در عرض 2،3 سال در اختیار شرکت توسعه بگذارند، پروژه های نیمه تمام را زودتر بهره برداری خواهیم کرد. کل اعتبار شرکت توسعه 201 میلیارد تومان است که از این رقم 159 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است. همه این مبلغ اوراق خزانه سال 99 است و 85 درصد این اعتبار سال 99 بهره برداری می شود.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز