چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی نیازمند حمایت دولت

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 7 آذر، با مهندس رحمتی، معاون فنی و مهندسی شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی كشور، درباره برنامه ها و اقدامات این شركت گفتگو كرد.

1397/09/09
15:38

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس رحمتی، معاون فنی و مهندسی شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی كشور، در ارتباط با اهداف و برنامه های این شركت بیان كرد: یكی از رویكردهای این شركت احداث استادیوم های بالای 20 هزار نفر است. ما 7 پروژه در استادیوم های بالای 20 هزار نفر را در دست اقدام داشتیم كه شامل: پروژه 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان، 20 هزار نفری بندر عباس، 60 هزار نفری مشهد، استادیوم یادگار امام و پروژه 50 هزار نفری پارس شیراز می شود.
شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی 12 پیست دوچرخه سواری برای علاقه مندان این رشته برنامه ریزی كرده است كه از این تعداد احداث 3 پیست به اتمام رسیده است؛ 8 پیست به صورت نیمه تمام و عملیات احداث یك پیست هنوز شروع نشده است. ما در آستانه چهلمین سالگرد جمهوری اسلامی این آمادگی را داریم كه از پروژه پیست دوچرخه سواری كرمان بهره برداری كنیم. پروژه پیست رشت در حال حاضر 85 درصد پیش رفته و پروژه ساری 75 درصد پیشرفت داشته است. پیست دوچرخه سواری ساری پروژه بسیار سنگینی است كه از ترك های چوبی تشكیل می شود و اولین پیست چوبی ایران است. این احتمال می رود كه بعد از ساخت پیست چوبی ساری میزبان رقابتهای بین المللی شویم.
وی، در ادامه گفت: ما برای استان یزد، مركزی، اصفهان، زنجان، همدان و سنندج نیز این برنامه ریزی را كرده ایم. در پیست دوچرخه سواری یزد یكی از منحصربفردترین سازه های ورزشی كشور به كار برده شده است. محدودیت های مالی باعث می شود كه اولویت ها و زمان پروژه ها را زیادی كنیم؛ اما با یك برنامه ریزی و عزم راسخ مقام عالی وزارت و مدیرعامل شركت توسعه در نظر داریم كه پروژه های حیاتی و اولویت دار بزرگ مقیاس را در طول 3 سال اخیر به بهره برداری برسانیم.
ما همچنین 28 پروژه مجموعه جانبازان و معلولین را در شركت توسعه هدف گذاری كرده ایم كه از این تعداد 10 پروژه به بهره برداری رسیده است؛ 6 پروژه در دست اجراست و عملیات احداث 12 پروژه دیگر هنوز شروع نشده است.
مهندس رحمتی، خطاب به مجموعه وكلای ملت در مجلس شورای اسلامی گفت: 229 پروژه از 599 پروژه ای كه در شركت توسعه در دست اقدام داریم، 4500 میلیارد تومان اعتبار می خواهد. اگر وكلا چنین اعتباری را در عرض 2،3 سال در اختیار شركت توسعه بگذارند، پروژه های نیمه تمام را زودتر بهره برداری خواهیم كرد. كل اعتبار شركت توسعه 201 میلیارد تومان است كه از این رقم 159 میلیارد تومان تخصیص پیدا كرده است. همه این مبلغ اوراق خزانه سال 99 است و 85 درصد این اعتبار سال 99 بهره برداری می شود.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز