چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نکات مهم در احداث پروژه های ورزشی


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 10 بهمن، در گفتگو با غفرانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، به موضوع چشم اندازهای ورزش کشور و احداث پروژه های ورزشی اختصاص داشت.

1397/11/13
08:57


به گزارش رادیو ورزش؛ غفرانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، در ارتباط با بحث چشم اندازها و برنامه های ورزش کشور اظهار داشت: بحث چشم اندازی که باید به زیرساخت های ورزش کشور داشته باشیم، بحث مهمی است و در استانها باید توجه ویژه ای نسبت به این موضوع شود تا بتوانیم از حداقل امکانات، بیشترین استفاده را برای زیرساختهای ورزشی شهروندان هم در بعد همگانی و هم در بعد قهرمانی داشته باشیم.
امیدوارم با برنامه ریزی که در واحد فنی مهندسی وزارت ورزش، اداره کل ورزش و جوانان، استانداری و نهادهای زیر ربط صورت می گیرد، بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.
وی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما توان فنی مهندسی داخل ایران پاسخگوی طراحی و اجرای پروژه های در سطح کلان و بین المللی است یا خیر، عنوان کرد: به نظرم بهترین حالت برای احداث زیرساخت های موجود ورزشی برای آینده این است که قبل از اینکه صرف هزینه ای در پروژه ها اتفاق بیافتد، ابتدا مشاوره شوند و از نظر مکان یابی، هزینه، نوع سازه، طراحی و معماری، دسترسی ها، سیستم های گرمایش و سرمایش، سیستم های تهویه هوا، سیستم های صوتی و تصویری، نوع کف پوش و صندلی مورد بررسی قرار بگیرند؛ سپس تأمین اعتبار و ساخته شوند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز، تأکید کرد: اصلی ترین مسئله ای که برای احداث یک پروژه نیاز است، بحث اسناد است که باید به سازنده داده شود. متأسفانه این مسئله یکی از مشکلاتی است که ما در کشورمان داریم و اسناد به اداره کل ورزش و جوانان داده نشده است. همچنین ضرورت های زمانی و مکانی که در آن برهه وجود دارد، بعضاً در مشاوره ها مورد بررسی قرار نمی گیرد و سازه های ساخته می شود که شاید کامل نیست و دارای ایراداتی است.
قطعاً مشورت می تواند یکی از ارکان صحیح کار در بحث مهندسی و احداث پروژه ها باشد و بنده به این موضوع کاملاً اعتقاد دارم که برای کارهایمان مشاور داشته باشیم. این مسئله کمک می کند پیمانکارانی که در پروژه ها حضور دارند به بیراهه نروند و از مصالح مرغوب و مناسب استفاده کنند.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز