چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نكات مهم در احداث پروژه های ورزشی


برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 10 بهمن، در گفتگو با غفرانی، مدیركل ورزش و جوانان استان البرز، به موضوع چشم اندازهای ورزش كشور و احداث پروژه های ورزشی اختصاص داشت.

1397/11/13
08:57


به گزارش رادیو ورزش؛ غفرانی، مدیركل ورزش و جوانان استان البرز، در ارتباط با بحث چشم اندازها و برنامه های ورزش كشور اظهار داشت: بحث چشم اندازی كه باید به زیرساخت های ورزش كشور داشته باشیم، بحث مهمی است و در استانها باید توجه ویژه ای نسبت به این موضوع شود تا بتوانیم از حداقل امكانات، بیشترین استفاده را برای زیرساختهای ورزشی شهروندان هم در بعد همگانی و هم در بعد قهرمانی داشته باشیم.
امیدوارم با برنامه ریزی كه در واحد فنی مهندسی وزارت ورزش، اداره كل ورزش و جوانان، استانداری و نهادهای زیر ربط صورت می گیرد، بتوانیم به این هدف دست پیدا كنیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه به نظر شما توان فنی مهندسی داخل ایران پاسخگوی طراحی و اجرای پروژه های در سطح كلان و بین المللی است یا خیر، عنوان كرد: به نظرم بهترین حالت برای احداث زیرساخت های موجود ورزشی برای آینده این است كه قبل از اینكه صرف هزینه ای در پروژه ها اتفاق بیافتد، ابتدا مشاوره شوند و از نظر مكان یابی، هزینه، نوع سازه، طراحی و معماری، دسترسی ها، سیستم های گرمایش و سرمایش، سیستم های تهویه هوا، سیستم های صوتی و تصویری، نوع كف پوش و صندلی مورد بررسی قرار بگیرند؛ سپس تأمین اعتبار و ساخته شوند.
مدیر كل ورزش و جوانان استان البرز، تأكید كرد: اصلی ترین مسئله ای كه برای احداث یك پروژه نیاز است، بحث اسناد است كه باید به سازنده داده شود. متأسفانه این مسئله یكی از مشكلاتی است كه ما در كشورمان داریم و اسناد به اداره كل ورزش و جوانان داده نشده است. همچنین ضرورت های زمانی و مكانی كه در آن برهه وجود دارد، بعضاً در مشاوره ها مورد بررسی قرار نمی گیرد و سازه های ساخته می شود كه شاید كامل نیست و دارای ایراداتی است.
قطعاً مشورت می تواند یكی از اركان صحیح كار در بحث مهندسی و احداث پروژه ها باشد و بنده به این موضوع كاملاً اعتقاد دارم كه برای كارهایمان مشاور داشته باشیم. این مسئله كمك می كند پیمانكارانی كه در پروژه ها حضور دارند به بیراهه نروند و از مصالح مرغوب و مناسب استفاده كنند.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز