چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

تلاش فدراسیون ناشنوایان برای پوشش 60 هزار نفری

برنامه چشم انداز چهارشنبه 4 اسفند ماه با حضور سید مصطفی كریمی، رئیس فدراسیون ورز ش های ناشنوایان به بررسی اقدامات و فرصتهای ورزشی پیش بینی شده در این فدراسیون پرداخت.

1395/12/07
09:33

به گزارش رادیو ورزش؛ سید مصطفی كریمی، رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان پیرامون فرصتهای ورزشی پیش بینی شده برای ناشنوایان اظهار كرد: ما در 31 استان كشور هیئت ورزشی ناشنوایان داریم. برای ارزیابی عملكرد این هیئت های استانی شاخصه هایی را قرار داده ایم كه شامل 20 پارامتر نظیر تعداد هیئت های استان، تعداد میزبانی ها و غیره می شود. در حدود 15 هزار نفر جمعیت سازمان یافته و حدود 30 هزار نفر جمعیت غیر سازمان یافته داریم. از جمله اهداف اصلی فدراسیون در سند چشم انداز رسیدن به جمعیت 60 هزار نفری است.
كریمی درخصوص برگزاری مسابقات قهرمانی بیان كرد: در حال حاضر آمادگی داریم در دهه فجر مسابقات بین المللی را میزبانی كنیم. كشورهایی مثل تركیه، روسیه، اكراین و قزاقستان در این حوزه خیلی قوی هستند كه می توانیم مسابقات چند جانبه ای با این كشورها داشته باشیم. در گذشته یك ورزشكار ناشنوا می توانست در چند رشته در مسابقات قهرمانی شركت كند ولی هم اكنون تنها مجاز به شركت در یك رشته انفرادی و یك رشته تیمی است. در این راستا مكاتباتی نیز با كمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان انجام داده ایم تا اجازه ندهند یك ورزشكار در چند رشته ورزشی در مسابقات شركت كند.
در بحث استعدادیابی نیز قصد داریم از طریق مدارس استثنایی ناشنوایان استعدادیابی انجام گیرد و این كار تنها براساس برگزاری مسابقات نباشد.
وی درخصوص تامین منابع مالی فدراسیون ناشنوایان بیان كرد: منابع مالی ما تلفیقی از كمك های وزارت ورزش و جوانان، كمیته ملی المپیك و اسپانسر است. بسیاری از افراد و سازمان ها به خاطر اجر اخروی حاضرند به حوزه ورزش ناشنوایان كمك كنند.
در تهران تقریبا مشكلی از نظر امكانات و تجهیزات ورزشی نداریم. البته ورزشگاه ناشنوایان تهران بسیار قدیمی و مربوط به سال 52 است. اما در سایر استانها مشكل داریم كه با رایزنی هایی كه با مدیران كل داشتیم بخشی از مشكلات هیئت ها را از طریق ماده 88 حل كرده ایم.
برنامه "چشم انداز " چهارشنبه 4 اسفند كاری از گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی بود.. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از گروه علوم ورزشی از شبكه رادیو ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز